Актуально
Львів отримав Статут міста Друк

 28 січня під час сесії Львівської міської ради 80 депутатів міськради проголосували за прийняття «Статуту територіальної громади міста Львова».

Як наголосив міський голова Львова Андрій Садовий, робота над статутом тривала понад 2 роки, щодо нього було безліч думок і пропозицій. «Але нема меж досконалості. Цей документ можна обговорювати і ще два роки. Насправді його потрібно приймати сьогодні», – заявив перед голосуванням мер Львова.
 
Секретар міськради Володимир Квурт зазначив, що експертна оцінка статуту Львова є досить високою.
 
Конкурс “Місцеві ініціативи для підвищення якості життя” Друк

Конкурс проводиться в рамках проекту “Об’єднаймося заради реформ!” (UNITER), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку та реалізується за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Заявки будуть прийматись від організацій громадянського України Міжнародним фондом “Відродження” (МФВ), Фондом Східна Європа (ФСЄ) та ПАКТом, який є основним виконавцем проекту “Об’єднаймося заради реформ!”

Кінцевий термін подачі заявок не пізніше 24-ї години 1 лютого 2010 р.

 
Громадянське суспільство проти суспільства споживачів Друк
Сьогодні не викликає жодного сумніву те, що однією з найголовніших причин всіх наших невдач у площині розбудови України, як багатої, могутньої та благополучної у всіх відношеннях держави, є відсутність повноцінного громадянського суспільства.
За означенням, громадянське суспíльство - це система інститутів поза межами державних та комерційних, яка забезпечує самоорганізацію та розвиток населення.
Тому, на перший погляд, складається враження, що маємо перед собою чітко сформульовану задачу - засукавши рукави, сумлінно та терпеливо будувати це саме громадянське суспільство. Тим більше, що нам давно сприяють у цьому багато різних фондів та інститутів, надаючи гранти під відповідні проекти та програми.
 
Оголошено конкурс соціально – культурних проектів на 2010 рік Друк

Уже вчетверте Львівська міська рада проводитиме конкурс соціально-культурних проектів. Про це на прес-конференції заявили Олексій Побурко – директор  департаменту гуманітарної політики та Юрій Лукашевський – керівник відділу громадського партнерства.

Конкурс, як і попередні рази, проводитимуть за чотирма напрямками : «Культура та туризм», «Робота з дітьми, молоддю та сім’ями, фізична культура і спорт», «Розвиток громадянського суспільства» та «Соціальний захист». Взяти участь у ньому можуть громадські та благодійні організації, комунальні неприбуткові установи зареєстровані у нашому місті, за винятком релігійних організацій та політичних партій. Подавати проекти на участь у соціально-культурному конкурсі можна до 17 грудня 2009 року, 18.00.

 
Громадські організації Львова не задовольняє відсоток врахованих пропозицій Друк

27 жовтня  2009 року з ініціативи ГО «Портал громадських організацій Львова» та ГО «Інститут інформаційного права» було проведено круглий стіл на тему: «Громадські слухання як інструмент впливу на прийняття рішень міської ради».

Участь у круглому столі взяли представники міської ради та впливових громадських організацій Львова, зокрема Громадської мережі «Опора», Центру досліджень місцевого самоврядування та  Центр політичних та правових досліджень «СІМ». Захід був організований спільно з відділом громадського партнерства управління «Секретаріат ради» та  за підтримки МФ «Відродження».

 
ІІ Екуменічний соціальний тиждень сьогодні розпочинається у Львові Друк

5 жовтня у Львові розпочнеться ІІ Екуменічний соціальний тиждень, тема якого - «Соціальна відповідальність».

Триватиме він сім днів, під час яких відбуватимуться круглі столи та конференції, на яких обговорюватимуться і законодавчі ініціативи, зокрема, введення відсоткової філантропії та підтримка неприбуткових організацій з боку юридичних осіб. «Екуменічний соціальний тиждень у Львові – це частина соціальних тижнів в Європі, єдина відмінність у тому, що у нас він екуменічний, тобто участь беруть різні конфесії, адже Україна – поліконфесійна країна.

 
Форум соціальних організацій Львова відбувся під час ІІ Екуменічного Соціального Тижня Друк

У рамках 2-го Екуменічного Соціального Тижня, 8 жовтня, відбувся Форум соціальних організацій Львова. Розпочався захід із сесії «Соціальна відповідальність через призму соціальної освіти і науки» у Національному університеті «Львівська політехніка». З вітальним словом виступили Юрій Рашкевич, проректор науково-педагогічної роботи і міжнародних зв’язків та Ніна Гайдук, заступник директора Інституту гуманітарних та соціальних наук, завідувач секції соціальної роботи кафедри соціології та соціальної роботи НУ «Львівська політехніка». Розповідає про захід Оксана ГУДИМА.

 
2 відсотки на допомогу громадським організаціям Друк

В рамках Другого Екуменічного Соціального Тижня було представлено інноваційний проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки неприбуткових організацій». Даний законопроект був розроблений експертною комісією ЕСТ за участі працівників управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради.

Автори проекту переконані, що законопроект може стати реальним втіленням одного з принципів демократії – забезпечення участі громадськості у  державній політиці. Механізм, що пропонується до запровадження цим законопроектом, у практиці іноземних держав отримав назву “відсоткова філантропія“. Суть законопроекту полягає в тому, що кожна працююча людина – кожен платник податку на доходи фізичних осіб (ПДФ) має право переадресувати два відсотки свого податку безпосередньо до неприбуткової організації, яка займається вирішенням актуальної для платника податку суспільної проблеми.

 
Форум книжкової надії Друк

Залишається сподіватися, що наступного року відвідувачі відчують наявність державного фінансування у кожній деталі Форуму, адже це, як зазначав Віктор Ющенко, «національна подія» міжнародного рівня.

Львів доволі часто перетворюється на культурну столицю України, коли в місті проводиться чергове мистецько-літературне свято. Та XVI Форум видавців став подією справді непересічною. І не завдяки вже звичному приїзду сюди Президента Віктора Ющенка чи головного міліціонера країни Юрія Луценка. Адже львівський Форум відвідали цього року й значно славетніші особи, як, приміром, всесвітньо відомий норвезький автор Юстейн Ґордер, а також не менш заслужені та, можливо, менше відомі у нас: Кнутс Скуєнієкс, Ірен Френ, Марек Краєвський...

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 Наступна > Кінець >>

Сторінка 7 з 8
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST