Візія громади
На громадських слуханнях виявлено недбалість розробників містобудівної документації Друк

13 січня на громадському слуханні містобудівної документації реконструкції нежитлових приміщень з розширенням та надбудовою офісних та житлових приміщень на вул.Русових,3 у Львові розгорівся скандал, який сфокусовано виявив негатив практики погодження крізь пальці історико-містобудівних обґрунтувань як на місцевому, так і на центральному рівнях.

Будинок, що його лаштуються начебто реконструювати, розташований у центральній частині Львова в межах історичного ареалу міста. Містобудівне та історико-містобудівне обґрунтування замовило приватне підприємство «Галкурс», представник якого Андрій Коць розповів, що саме «Галкурс» має намір зробити із спорудою, на вул. Русових,3, що не має історичної цінності. Стверджуючи останнє, Андрій Коць, котрий набув у Львові широкої слави як адаптатор сумнозвісного «бункера» на розі вул. Краківської-Вірменської, висловлював не свою особисту думку, а спирався на погодження, що надійшло із Києва від Державної служби охорони культурної спадщини за підписом Миколи Кучерика.
 
Статуту Львова бути ! Друк

У четвер, 10 грудня, у Львівській міській раді відбулися громадські слухання проекту нової редакції Статуту територіальної громади нашого міста. Про результати проведеної роботи розповідали Володимир Квурт – секретар Львівської міської ради, голова робочої групи з підготовки Статуту, Любомир Зубач – начальник управління «Секретаріат ради», секретар робочої групи з підготовки Статуту та Віталій Загайний – директор Центру досліджень місцевого самоврядування. Також висловити свою думку та зауваження, задати запитання мали змогу всі присутні на цих слуханнях.

Нагадаю, що робота над Статутом територіальної громади Львова триває ще з 2007 року. Новий його проект відрізняється як своїм змістом, так і структурою. А саме: замість 6 розділів та 62 статей Статут міста складатиметься із 11 розділів, 77 статей та 6 додатків (два з яких графічного характеру, а чотири – нормативного). Також є чимало нововведень. Вони стосуються законодавчих засад врядування, а також є і такі, які несуть регулятивний та інформаційний характер.

 
На вул. Дорошенка невдовзі може з’явитися новий пішохідний пасаж Друк

У понеділок, 30 листопада, у Львівській міській раді відбулося громадське слухання проекту містобудівного обґрунтування розміщення торгово-офісного центру на вулиці Дорошенка, 2  у нашому місті. Про майбутню забудову громаді міста розповідав Кузьмак І.С. - директор ТзОВ «Укрдизайнгруп».

Ділянка, яку намітили для розташування торгово-офісного центру, знаходиться на території  історичного ареалу міста, в межах  ансамблю історичного центру, внесеного до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Об’єм майбутньої споруди запроектований як «вставка» між існуючими житлово-громадськими будинками на вулиці Дорошенка, 6 та проспект Свободи,11. Також планують зробити пішохідний прохід, який з’єднуватиметься із проходом Крива Липа, і, таким чином, сполучатиме вулицю Дорошенка із вулицею Січових Стрільців. Будівля разом із мансардним приміщенням матиме шість поверхів. Підвал передбачений для розміщення продуктового супермаркету, нижні три поверхи відведуть під розміщення торгових магазинів промислової групи, а 4-ий та 5-ий поверхи – під офісні приміщення.

Своєрідною «фішкою» проекту є створення пасажу, який проходитиме крізь споруду проектованого центру, від вул. Дорошенка до пр. Крива Липа.

Під час слухання виникло актуальне питання розміщення автомобільних стоянок, точніше їх брак.

 
Нове житло для молодих сімей Друк

Нещодавно на громадських слуханнях розглядалось питання щодо побудови ЛОВ Всеукраїнської Асоціації «Укрмолодьжитло» молодіжного житлового комплексу (МЖК) по вул. Роксолани у м. Львові. Львівська міська рада під цей проект виділила 0,9 га.

"Зараз діє система, коли фонд молодіжного кредитування надає кредити молодим сімям на квартири, які будують у звичайних будинках, - розповідає Юрій Лукашевський. - Метр квадратний такого житла виходить зовсім недешево. Таким чином допомогу протягом року отримують лише декілька сімей. Під час слухань представники ЛВО "Укрмолодьжитло" запевнили, що будівництво МЖК дасть можливість здешевити вартість м.кв. та вирішити проблему з житлом одразу для близько 200 молодих сімей".

На проектованій ділянці передбачається спорудження житлового комплексу на 203 квартири, що дозволить поселити 645 молодих людей. Також, будівля передбачає три підземні паркінги на 200 машино-місць, гостьову стоянку та комплекс майданчиків ігрового, спортивного характеру та для відпочинку дорослих.

Цікавою інновацією стане те, що у будівництві буде використаний галерейний принцип, коли будівлі будуть сполучені між собою спеціальними коридорами-галереями. Це дозволить сусідам більше спілкуватись та бути більш відкритими. Задля підвищеної безпеки буде використаний принцип солідарної безпеки, як це було популярно у 70-х роках. Це передбачає те, що вхід до квартир буде видно з багатьох точок будівлі.

Відділ інформаційної політики секретаріату ради

 
У Львові бажають реконструювати та розширити АС – 2, чи забудовник, крім бажання, має відповідні кошти – невідомо. Друк

У п’ятницю, 20 листопада, у стінах Львівської міської ради відбулося громадське слухання проекту містобудівного обґрунтування  будівництва та реконструкції комплексу автовокзалу на вулиці Богдана Хмельницького, 225 у нашому місті. Також проект передбачає влаштування офісних, торгівельних закладів та закладів громадського харчування з реконструкцією існуючої споруди.

Стан  автовокзалу, на сьогоднішній день, не надто втішний. Крім того, у існуючому приміщенні не передбачено залу очікувань, приміщень для сервісних служб – медчастини, охорони та ін.. Також відсутні накриття, що робить умови для пасажирів ще менш комфортними.

Про майбутній комплекс автовокзалу громаді розповідали Ігор Глібович – представник замовника документації, директор ТзОВ «С.І.Д» та архітектор - Роман Свидницький. 

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 7 з 16
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST