Незахищена старість, недитяче дитинство Друк

У рамках першого Екуменічного соціального тижня "Подбай про ближнього" відбулася виставка фотографій "Соціальне обличчя Львова".

У рамках першого Екуменічного соціального тижня "Подбай про ближнього" відбулася виставка фотографій "Соціальне обличчя Львова".

Усі охочі змогли побачити світлини львівської буденності у подвір’ї Музею Ідей (вул. Валова, 18), який уже традиційно підтримує такі мистецькі акції.

Фотографії висвітлюють проблеми бідних, безпритульних, хворих і немічних людей, сиріт, калік, зачіпають питання незахищеної старості та "недитячого" дитинства. Світлини очима авторів дають можливість побачити те, чтого пересічні люди звикли не помічати. Як зазначила начальник міського управління соціального захисту Наталія Федорович, мета виставки - не лише допомогти знедоленим компенсаціями, пільгами чи матеріальними засобами, а й привернути увагу жителів міста різних матеріальних статків і соціального статусу до проблем, з якими ми зустрічаємося щодня, та не говоримо про них. І це не тільки проблеми бідності. Одна з фотографій "упіймала" момент, коли чоловік переходить велику магістральну дорогу, переповнену швидкими автомобілями. За словами Наталії Федорович, цілісність людського життя порушується, коли ми стаємо учасниками дорожнього руху, тож безпека руху на дорозі повинна бути в центрі уваги соціальних структур.

На думку заступника начальника обласного управління праці та соціального захисту Оксани Яковець, ці світлини показують не найкращий бік нашого життя. Тож вона не погоджується, що саме таким є соціальне обличчя міста. Проте моменти, про які "кричать" фотографії, мають місце в житті суспільства, тож основна функція органів влади - допомогти цим людям.

Мар’яна БІЛОЗІР,
  Високий замок, 23.06.2008
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST