Свята вечеря для всіх Друк

Самотні, бідні та бездомні люди матимуть нагоду долучитися до святкування Святого вечора й Різдва

Таку нагоду їм дарують доброчинні та християнські організації. А от міська влада цього року «сачкує».У приміщенні філософсько-богословського факультету Українського католицького університету, що на Хуторівці, б січня з 15.00 чекають самотніх людей, котрі не мають можливості відсвяткувати Святий вечір у родинному колі. В УКУ планують прийняти близько 100 осіб. Запрошення їм роздають священики через парафії, а також очікують тих, хто в попередні роки приходив на Вечерю.

Самотні, бідні та бездомні люди матимуть нагоду долучитися до святкування Святого вечора й Різдва

Таку нагоду їм дарують доброчинні та християнські організації. А от міська влада цього року «сачкує».У приміщенні філософсько-богословського факультету Українського католицького університету, що на Хуторівці, б січня з 15.00 чекають самотніх людей, котрі не мають можливості відсвяткувати Святий вечір у родинному колі. В УКУ планують прийняти близько 100 осіб. Запрошення їм роздають священики через парафії, а також очікують тих, хто в попередні роки приходив на Вечерю. О 15.00 розпочнеться Служба Божа, а з появою першої зорі - частування. Також присутнім покажуть вертеп мешканці села Оброшине. Як розповів «Газеті...» духівник УКУ Ігор Пецюх, щороку виникає проблема з вертепом. «Важко знайти колектив людей, котрі б погодилися поставити вертеп б січня для самотніх, замість того щоби святкувати у власній домівці з рідними. Та все ж це нам вдається. Щороку в нас різні вертепи», - наголосив священик.

Свято буде і для бездомних. Його влаштує спільнота «Оселя» у Винниках. «О 16.00 автобуси заберуть бездомних від Порохової вежі та привезуть у Винники на вечерю. Та ми не хочемо, щоби люди лише прибули, поїли і розійшлися, а тому попросили молодих людей із організації «Золота молодь Винників» показати вертеп», - розповіла директор «Оселі» Олеся Саноцька. У Винниках планують, що на їхню вечерю завітають близько 200 людей. Не виключено, що повечеряє разом із бездомними та самотніми і мер Винник Теодор Гудзяк.

«Оселя» вже шість років поспіль організовує Святу вечерю, проте кожен рік має свої особливості. «Найбільше за цей час змінилася «картинка», себто контингент тих, хто у нас вечеряє, - розповіла Олеся Саноцька. - Спершу бездомні ставилися до нашої ініціативи з недовірою та до нас не приходили. Тому вечеряли переважно охайно вбрані літні самотні люди. Тепер же здебільшого - це саме бездомні».

А от «Мальтійська служба», яка раніше теж організовувала Святу вечерю, цього року відмовилася продовжувати цю традицію. Натомість «мальтійці» розвезуть різдвяні «пайки» тим, хто їх потребує. Як розповіли «Газеті...» в організації, це буде продуктовий набір харчів, які потрібні на Різдво, на суму 70-80 гривень. Його отримають 35 знедолених.

Захар Федорак

«Газета по-львівськи», № 1 (5), 03.01.2008
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST