У Львові батьки та діти з Рудно принесли під міськраду горщики Друк

1 червня близько 30 мешканців смт Рудно разом з дітьми прийшли під стіни Львівської міської ради, щоб вимагати проведення каналізації у селищі та, як наслідок, відкриття дитячого садочка. Батьки з плакатами «Ми хочемо в садочок» та «1 червня – день захисту дітей. Захистіть дітей селища Рудного» подали своє звернення до міських чиновників та депутатів. 

 «Ще з 2009 року діти в Рудно п’ють воду з нітратами. Санстанція зробила висновок, що вміст нітратів в воді в Рудному зашкалює. З того часу нічого не робиться, ми труїмо своїх дітей. Каналізації в Рудному немає. Офіційної, неофіційної – ніякої. Є труба і є насосна станція, яка має утримувати тільки фекалії садочка і школи. Але навколишні підприємства і люди попідключалися до неї, в результаті, труба не витримує того перенавантаження, яке по ній йде і час від часу ламається насосна станція. Не витримують очисні споруди», – розповідає голова ініціативної групи громади Рудно Ольга Моісеєва.

«Санстанція видає припис, що Рудно начебто на межі екологічної катастрофи і санітарний лікар більше не бере на себе відповідальність давати дозвіл на функціонування цих очисних споруд і садочка. І з 1 червня діє постанова санстанції, що через екологічну ситуацію садочок закривається. Санстанція своєї постанови не скасовує. Ми, батьки, боїмося за здоров’я своїх дітей», - розповідає жінка.

«Просто відкрити садочок – нічого не дасть. Вже зроблена проектно-кошторисна документація на каналізування, вартість робіт – всього 7 млн грн. Тому ми хочемо привернути увагу до нашої проблеми. Коли іншим садочкам у Львові облаштовують басейни, ми дуже за це тішимося, але також вимагаємо здоров’я і для наших дітей», - зазначила Ольга Моісеєва.

За словами батьків, їх офіційне звернення до міського голови Львова, секретаря Львівської міської ради та депутатів Львова зареєстрували у Львівській міській раді.

Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі Львівської міської ради, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Володимир Олійник виїхав сьогодні в Рудно, щоб на місці оцінити ситуацію.

Нагадаємо, 29 травня, у смт Рудно через аварію на насосній станції закрили єдиний дитячий дошкільний заклад - №180, який відвідують близько 150 дітей. За словами селищного голови смт Рудно Ігоря Форманчука, глобальна причина – це відсутність водовідведення у смт Рудно. Наразі виконано лише 13% робіт, а на закінчення робіт потрібно 7-8 млн грн. Крім того, з 1 червня діє постанова санстанції про заборону експлуатації малих очисних споруд і, як наслідок, закриття садочка. Ще торік завідувач відділу комунальної гігієни міської санітарно-епідеміологічної служби Мирослава Лесюк заявляла, що в смт Рудно важливим є питання проведення системи центрального водопостачання і водовідведення. У 80% криниць на території смт Рудно спостерігається перевищення рівня нітратів у воді, подекуди вдвічі-втричі більше від допустимих норм.

 

Zaxid.net

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST