Як провести конкурс проектів для фінансової підтримки громадських організацій та творчих спілок? Друк

17 січня відбувся семінар «Як провести конкурс проектів для фінансової підтримки громадських організацій та творчих спілок?», організований Українським незалежним центром політичних досліджень, що мав на меті дати методичні рекомендації щодо процедури проведення конкурсів та моніторингу виконання проектів відповідно до вимог Постанови КМУ №1049

 Нагадаємо Постанова 1049 встановила єдиний Порядок проведення конкурсу  з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими організаціями та творчими спілками, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка.

Як і кожне нововведення даний Порядок потребував детального  опрацювання  та  вироблення чіткого алгоритму дій для його реалізації.  Власне це й стало предметом  обговорення: 

На що і на кого поширюється дія Постанови КМУ № 1049? 

Як визначити цілі і пріоритетні завдання конкурсу? 

Які документи мають подати інститути громадянського суспільства для  участі у  конкурсі? 

Якими є функції та повноваження конкурсної комісії? 

Як організувати відкритий захист конкурсних пропозицій?

Як організувати проведення моніторингу та які методи використовувати?

Відповіді на ці, та цілу низку інших запитань, отримали учасники  заходу у матеріалах семінару розроблених УНЦПД та в ході обговорення.

Не обминули стороною й низку інших болючих питань, зокрема те, що важливою допомогою для ІГС-одержувачів бюджетних коштів стала б можливість попередньої оплати товарів, робіт та послуг, що закуповуються або замовляються ними у межах виконання проектів (програм, заходів), для яких надається державна фінансова підтримка. Зараз же багато ІГС фактично позбавлені можливості брати участь у конкурсах, оскільки не мають можливості профінансувати власними силами товари (послуги) наперед.

Потребує вдосконалення також методика планування витрат для фінансової підтримки ІГС: доцільно проводити конкурси для визначення їх проектів у поточному році, аби спланувати видатки на наступний рік і почати виконання проектів з наступного року.

Також  учасники семінару висловили бажання отримати чіткий порядок фінансування ІГС-одержувачів бюджетних коштів від міністерства фінансів.

Як зазначив Орест Файфурка, з відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради, єдиний Порядок проведення конкурсу на всеукраїнському рівні створює нові, рівні та прозорі можливості для отримання бюджетного фінансування громадськими організаціями, а  позитивний досвід уже традиційного у Львові конкурсу соціально-культурних проектів також було використано під час розробки Постанови КМУ №1049.

 

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST