Конкурс соціально-культурних проектів 2012 або назад в минуле Друк

На навчання з написання соціально-культурних проектів, яке відбулось 9 лютого, я йшла з хорошими сподіваннями. І мала для цього усі підстави: ми плідно попрацювали минулий рік і напрацювали непогані проекти на цей рік. Однак через годину настрій різко змінився. 

Трохи історії: минулого року ми подавались на конкурс соціально-культурних проектів в галузі «молодь…». Прочекали півтори години для відкритого захисту -  нам сказали у Вас хороший проект, Ви молодці, однак Ви надто молоді (нашій організації не було більше 2 років від реєстрації), а Постанова КМУ забороняє... Ми розуміли, що працювати з бюджетними коштами нелегко – ми сказали ок, ми зачекаємо. І як дізналися пізніше, так відмовили не нам одним, але чомусь лише за молодіжним напрямком.  Парадокс, але дія цієї дивної постанови не поширювалася на інші напрямки конкурсу. Найцікавіше, що за підсумками року навіть обрані на комісії проекти, а їх було аж 5 так і не були реалізовані. Щось я не розумію чи то молодіжні громадські організації у нас якісь дуже несерйозні чи то чиновники не надто люблять використовувати бюджетні кошти? Якщо серйозно, то це схоже, що конкурс соціально-культурних проектів був проведений для галочки і ніхто всерйоз не збирався фінансувати підтримані проекти. 

А ось і підтвердження. На навчанні, милий молодий чоловік, здається начальник відділу спорту, заявив, що управлінням молоді, сім’ї і спорту був оголошений конкурс заходів «про який всі були повідомлені» щоправда  чомусь наша ГО у групу «всі» не увійшла, і який закінчився 3 лютого. А конкурс соц-культурних проектів у галузі «молодь…» вони проводити не будуть, тому що  «заходи та проекти практично одне і теж». Пробачте, що ж це за посадова особа, яка досі не знає різниці між заходами та проектами ? Якщо нема різниці, то чому відмовлятись від проектів на користь заходів ? Чи може причина у тому, що під заходи кошти списувати легше. Це не проекти з їхньою детальною аплікаційною формою та публічним звітуванням. Але чи така мета діяльності управління молоді, сім’ї та спорту?

Мушу написати декілька слів про управління соціального захисту. Незрозуміло чого приходив представник цього управління, який мало того що спізнився, не удостоївся навіть ніяк прокоментувати  для своїх організацій чому у них цього року не буде конкурсу проектів та відсидів для галочки в останньому ряді. Мені було відверто шкода представників громадських організацій сфери соціального захисту серед яких були й люди на візках, які не отримали жодної інформації або хоча б пояснень чому вони даремно прийшли і чому конкурсу проектів за напрямком соціальній захист цього року не буде ?  

До речі, постанова Кабміну № 1049 передбачає виключно конкурсний порядок розподілу коштів серед громадських організацій. Та схоже деякі чиновники міської ради враховують лише вигідні їм постанови КМУ. 

Замість епілогу. Приходжу додому, сідаю за комп’ютер, заходжу на сайт міської ради, відкриваю ухвалу міської ради «Програма надання фінансової підтримки громадським організаціям на реалізацію соціально-культурних проектів». Шукаю якісь зміни, суттєвих змін у програму внесено не було, надалі записано, що конкурс проводиться: «у галузі культури, у галузі туризму, у галузі соціального захисту, у галузі розвитку громадянського суспільства та у галузі роботи з дітьми, молоддю та сім’ями, фізичної культури і спорту». З цього приводу хочу сказати, що якісь дивні в нашому «європейському» місті закони, якщо їх виконання залежить від доброї волі чиновників чи депутатів!

Оленка Правдоруб

 

 
 

 

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST