Центр освітньої політики, ЛМГО Друк

ЛМГО “Центр освітньої політики” засновано у 2000 році. Підставою до створення цієї інституції стали “Основні засади освітньої політики міста Львова”, розроблені управлінням освіти Львівської міської ради спільно з громадськими організаціями „Інститут політичних технологій” (м. Львів) та „Міжнародний центр перспективних досліджень” (м. Київ), та затвердженні Львівською міською радою 30 грудня 1999 року.

Перших два роки Центр функціонував як  окремий структурний підрозділ громадської організації “Інститут політичних технологій”, а з квітня 2003 року був легалізований, як окрема юридична особа із статусом неприбуткової громадської організації. 

Центр ставить собі за мету сприяти розвиткові в Україні системи освіти, яка створює рівні можливості та умови для розвитку особистості і творчої самореалізації кожного громадянина України, виховує покоління людей, здатних ефективно працювати і навчатися впродовж життя, оберігати й примножувати цінності національної культури та громадянського суспільства, розвивати і зміцнювати суверенну, незалежну, демократичну, соціальну та правову державу як невід'ємну складову європейської та світової спільноти.

За період існування експерти Центру реалізували ряд освітніх проектів, метою яких було досягнення цілей та завдань, визначених стратегією розвитку освіти міста, а також брали активну участь у програмах та проектах загальнонаціонального масштабу.

Серед успішних власних проектів варто відзначити:

“Підвищення якості  роботи шкіл в Україні”, польсько-український освітній проект за підтримки Програми RITA (січень-серпень 2004 року). У школах шести областей України  – Волинської, Рівненської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Полтавської, Миколаївської, було запроваджено дві методики, які успішно діють у країнах ЄС та сусідній Польщі: самооцінювання якості роботи та програма „Школа, що керує знаннями”. Для директорів понад 200 шкіл було проведено по два семінари у кожній області, на яких польські та українські тренери представили дані методики та пояснили як саме варто запроваджувати їх в українських школах з врахуванням досвіду шкіл Львівської області.

“Українські освітні реалії в контексті Болонського процесу: виклики, проблеми, моделі співпраці”(травень-серпень 2004 р.) за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження”. Проведено інформаційну кампанію в академічному середовищі про принципи і завдання  Болонського процесу; зроблено ґрунтовний порівняльний аналіз вітчизняної системи освіти і науки з європейськими системами у світлі вимог та принципів Болонської декларації; випрацьовано рекомендації для Міністерства освіти і науки України, видано тематичний інформаційний посібник.

Дослідження “Децентралізація та людський розвиток в освітньому секторі України” на замовлення Програми Розвитку ООН (серпень-жовтень 2002 року). Результати дослідження увійшли до „Звіту про людський розвиток в Україні” за 2002 рік. 

Окрім власних проектів, експерти Центру освітньої політики брали активну участь у підготовці Національної доктрини розвитку освіти в Україні ХХІ століття в рамках „Програми підтримки вироблення стратегії реформування освіти” (МФВ, ПРООН, Інститут освітньої політики з Будапешту), а також в обговоренні проекту „Державного стандарту базової і середньої освіти”.

2003 року Центр освітньої політики увійшов до складу Мережі Освітньої Політики, створення якої ініціював Міжнародний фонд „Відродження”, а також до Мережі Центрів Освітньої Політики Інституту Відкритого Суспільства (Будапешт). 

Наші партнери: Центр тестових технологій, Київ; Інститут управління суспільними змінами, Київ; Товариство викладачів-тренерів (Stowarzyszenie edukatorów), Варшава. 

Наші контакти:
Керівник організації: Олег Процак
Адреса організації: пл. Ринок, 8, м. Львів, 79008
Телефон/Факс: +38-(032)- 272-06-47 / 272-28-61
Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .азва


 

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST