У благодійництві бракує державної підтримки Друк

У Львові у рамках першого соціально-екуменічного тижня "Подбай про ближнього" обговорювали важливі соціальні проблеми в Україні і залучення до їх вирішення небайдужих.

У Львові у рамках першого соціально-екуменічного тижня "Подбай про ближнього" обговорювали важливі соціальні проблеми в Україні і залучення до їх вирішення небайдужих.

 

Під час екуменічного тижня іноземні гості відвідали громадські організації, зокрема, "Оселю", де живуть 30 безпритульних. Світлана Кирипко, керівник майстерні для безпритульних, розповіла: суть ідеї в тому, що непотрібних речей не буває.

Усім речам бездомні надають друге життя, розповідає вона: "Спільнота заробляє сама на себе. Те, що заробляємо, йде на оплату комунальних послуг, ліки, на кишенькові".

На виставці-ярмарку соціальних організацій були представлені дитячі малюнки, вироби з паперу, тканини. Львів’яни охоче їх купували.

Леся Волошин, працівник благодійної організації взаємодопомоги і захисту дітей, хворих на аутизм, "Контакт", розповіла, що організація допомагає 72 родинам, де є такі діти.

Вона каже, що немає розуміння з боку держави і суспільства щодо благодійництва. Сьогодні неможливо вивезти хворих дітей і їхніх матерів на відпочинок у Карпати. "Ці діти не є поза нашим життям, вони присутні серед нас, багато нам дають у житті", – каже Леся Волошин.

Сьогодні у Львові налічується понад 100 громадських організацій, чимало з них спрямовані на соціальну допомогу і працюють без жодної фінансової допомоги з боку держави. Для порівняння, кажуть працівники цих організацій, у Франції соціальні проекти і навчання соціальних працівників фінансуються з місцевих бюджетів, також є суттєві дотації з боку держави.

Ініціатива проведення соціальних тижнів належить французьким католикам із 1904 року. Дуже швидко ця традиція поширилася іншими європейськими країнами і поступово стала екуменічною і міжрелігійною.

Вперше у Львові соціальний тиждень на тему патріотизму провів митрополит УГКЦ Андрей Шептицький у 1939 році. У передвоєнні роки в Галичині за сприяння митрополита діяв український кооперативний рух. Ця громадська інституція вирішувала чимало соціальних проблем, люди об’єднувались для допомоги бідним і незахищеним.

 

Галина ТЕРЕЩУК,
  Радіо Свобода, 13.06.2008
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST