"Для мене танець є всім…" Друк
Концентрат народного танцю і співу, акторської майстерності і яскравих сценічних постановок – все це ще раз запропонувала глядачам громадська організація Львівський мистецький центр «Веселі черевички» під час свого звітного концерту. Відбувся він у п’ятницю, 30 травня у приміщенні Львівського театру опери та балету імені М.Крушельницької.
VCH1_resize_resize.jpg Концентрат народного танцю і співу, акторської майстерності і яскравих сценічних постановок – все це ще раз запропонувала глядачам громадська організація Львівський мистецький центр «Веселі черевички» під час свого звітного концерту. Відбувся він у п’ятницю, 30 травня у приміщенні Львівського театру опери та балету імені М.Крушельницької.

Щороку «Веселим черевичкам» вдається вразити свого глядача і багатством народного вбрання, і творчим підходом до постановок, здавалось, вже традиційних та звичних українських народних танців. Кожен номер – це невеличка вистава, в якій до найменших тонкощів відчувається українська душа: інколи весела, інколи сумна, бойова чи лірична… Також не обійшлось і без гостей. На концерт із своїми піснями завітали гурт «Орфей», Павло Табаков, а також співачка із Франції Ан-Софі.

Марія Чмир: «Знаєте, що є моїм найбільшим досягненням? Те, що мої діти хочуть жити лише в Україні. Вони залюбки їдуть в іншу країну і прагнуть побачити нові місця, але обов’язково хочуть повернутись до України. Побачивши чужі культури, вони більше цінують рідну. Дехто уже вирішив серйозніше вивчати народну хореографію. Завдяки таким дітям я впевнена, що наше мистецтво не зникне. Також танець не лише вчить їх як правильно виконати той чи інший рух, але й розрізняти звичаї різних регіонів нашої країни, їхній одяг, побут, певні колоритні забарвлення. Їх ми і втілюємо в танці. Що стосується ідеї номера, то вона завжди повинна бути близькою для дитини, тому найважче для нас – вміти піднятись до дитячої простоти. Для мене ж танець є всім. Це мій сон, мій ранок, обід, вечеря… Я не можу зрозуміти, коли я працюю, а коли ні. Мені танець може приснитися, може придуматися по дорозі додому. Коли я готую обід, можу складати віршик, який буде підходити до того чи іншого номера. Навіть на вулиці, коли побачу, як люди взялися за руки чи просто якийсь жест, я вже бачу його, як елемент танцю. Я навіть не знаю, чи є така ситуація, коли я не працюю. Можу також точно сказати, що моя професія є ще й моїм хобі.»

Довідка ngo.lviv.ua

Засновниками та керівниками «Веселих черевичок» є Марія та Володимир Чмир. Наймолодшим учасникам колективу – 3,5, а найстаршим 23 роки. За віком вони поділені на групи: «Мацьопчики», «Веселята», «Краплиночки», «Черевички» та «Чорнобривці». Окрім танців, діти займаються вокалом, акробатикою, вивчають французьку мову. Уже 18 років вони завойовують все більше й більше прихильників не лише в Україні, а й далеко за її межами. Прикладом цього є 15-річна співпраця з французами, яка вилилась у чотири Франко-Українські благодійні асоціації «Jes Joyeux Petits Souliers» (в перекладі «Веселі черевички») в м. Ліон(Франція). Завдяки цій асоціації колектив тричі у рік гастролює з концертами у Франції. Крім того, колектив репрезентував Україну у Польщі, Німеччині, Тунісі, Сирії, Сполучених штатах Америки, брали участь у благочинних концертах в ЮНЕСКО з відомими французькими співаками-композиторами. Якщо говорити конкретніше про благодійність, то «Веселі черевички» опікуються Будинком дитини №2 та дитячим будинком сімейного типу при церкві Покрови у Львові, допомагають Львівській обласній лікарні швидкої допомоги та обласній клінічній лікарні , старечому будинку у Тернополі та Дитячому будинку «Вишенька» у с.Жовтанці (Львівська область). Для останнього дитячого будинку організували філіал «Веселих черевичок», де діти-сироти мають тепер змогу вивчати український танець. Також «Веселі черевички» є лауреатами багатьох конкурсів. Серед них: "Під сузірям лева", "Різдвяні канікули", "Таланти твої Україно", конкурс народної хореографії ім. Павла Вірського, телеконкурс "Крок до зірок". Ще колектив нагороджений дипломом І ступеня на міжнародному фестивалі "Карпатські Візерунки", є володарем "Grand Prize" в номінації «Танець» ІІ Всеукраїнського конкурсу "Національні Grand Prize сценічно-виконавських мистецтв".

Зореслава Кадикало для ngo.lviv.ua
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST