Посвіт, МХГО Друк

Опис діяльності: Ще у 1990-х рр., в часи відродження Української Греко-Католицької Церкви, при ц. св. Андрія і Йосафата почала гуртоватись молодь для спільного пошуку Бога. Через три роки нова хвиля юнаків і дівчат продовжила справу попередників. 21 жовтня 1993 р. Божого після оголошення в церкві відбулась перша зустріч товариства, що отримало назву  “Огнєнний меч Архистратига Михаїла”. 

Молодь парохії згуртувалась для глибшого пізнання і вивчення Св. Письма та поглиблення віри. Товариство почало свої зустрічі у підвальному приміщенні гуртожитку профтехучилища №12, пізніше у приміщенні новозбудованого садочку МЖК, що на вул. Роксолани, де хлопці і дівчата власними силами наводили лад і створювали затишок у щойнопобілених пустих кімнатах,  спільна праця дуже гуртувала і загартовувала молодь. Проводились зібрання також і в приміщенні Левандівського будинку  “Просвіта” на вул. Широкій, аж до того часу, коли був був збудований храмовий комплекс Вознесіння Господьнього із приміщеннями недільної школи.

Що ж приваблювало нас у молодіжній спільноті і якою була наша діяльність? Дуже важливим було те, що відбувались нові знайомства – саме в товаристві знаходили один одного друзі, товаришування яких триває аж досі. Багато молодих людей відкривали і йшли за своїм покликанням до монашого, священичого та подружнього стану. При товаристві діяла бібліотека релігійної літератури, проводилась катехизація, створювали і ставили вистави духовної тематики. Цікаво те, що юнаки і дівчата святкували на Різдво та Великдень готуючи щороку вертепи та водячи гаївки біля церкви для дітей та молоді. Хтось знаходив своє покликання у пошуку і допомозі бідним, самотнім та стареньким людям, у чому, звичайно, нам сприяла церква.

Товариство “Огнений меч Архистратига Михаїла” свого часу носило назву  “Відродження”, а 1996 р. Божого було офіційно зареєстровано під новою назвою Молодіжна Християнська громадська організація (МХГО)  “Посвіт”. Слово  “посвіт” називали вогонь, навколо якого гуртувалась молодь узимку, коли не було багато роботи, а ще цим словом називають відблиск від свічки. Для нас тим вогнищем, навколо якого ми згуртувались був і є Господь Бог, на славу якого творяться усі наші справи.

Крім вищезгаданого молодь МХГО брала участь у проведенні з`їздів Українська Молодь Христові та у всесвітніх з`їздах молоді  Teze, у праці з дітьми левандівського притулку; ми ставали хресними батьками дітям-сиротам Львівського будинку дитини №2, а з 1999р.Б.  “Посвіт” є співорганізатором щорічної акції  “Св.Миколай  – дітям із шкіл-інтернатів і сиротинців Львівської області”. Дуже цікавими були для нас літні місійні поїздки на Південь і Схід України (Донецьк, п.Південний, Одеса, с.Жовтневе, с.Іванівка та ін.). Своїми релігійними виставами ми намагалися донести світло і Божу любов до спраглих людських сердець, а самі мали надзвичайно чудову можливість ознайомитись із прекрасними краєвидами нашої української землі.

І звичайно, крім усього цього, хлопці і дівчата “Посвіту” організовували відпочинкові вечори, поїздки і табори у мальовничих Карпатах, знайомились і підтримували стосунки з іншими християнськими спільнотами не лише Львова, котрих стає щораз більше; із 1994р. Б. є учасниками щорічних піших прощ до відпустових місць, найчастіше Унева, а також Крехова, поїздок до Зарваниці. 

Керівництво організації: 

1. Кобрин Михайло – голова МХГО “Посвіт”, 1988 р. н., студент ЛНУ ім. Івана Франка. 
Контакти: +38(032) 267-64-74; (+38-067)-700-29-09; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

2. Якубовська Мар’яна – головуюча управи МХГО “Посвіт”, 1984 р.н., студентка Львівської політехніки, фармацевт. Контакти: (+38-0322)-62-64-62; (+38-066)-762-18-71.   

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST