Товариство українських студентів-католиків “Обнова” Друк


Керівники організації: 

Голова Товариства: Андрій Жук, т.м. +380503709702, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .
Заступник голови: Андрій Рубаха: т.м. +380978559291, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .
Виконавчий секретар: Люба Гілета: т.м. +380971554650, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Інша важлива інформація:  
Товариство українських студентів-католиків  “Обнова”  – це одне з найстарших українських мирянських об’єднань.

У  1928 р. Йосиф Сліпий видав богословську працю під назвою  “Шляхом Обнови”. Ця праця  і дала назву нашому Товариству, заснованому в 1930 р. у Львові. Основна увага  приділяласьмісійній роботі серед українського студентства, у якій Товариство активно підтримувала Церква. 

Гасло Товариства  “Обновити все у Христі” говорить сам за себе. В 1935 р. за ініціативою Товариства було створено “Фонд допомоги студентству ім. митрополита Андрея Шептицького”. 

В суспільному житті “Обнова” проявила себе як глибоко патріотична організація. Як організація передової частини молоді  – студентства – “Обнова” мала творити еліту суспільства, її керівну силу. Кожен з членів готував доповіді, реферати, які зачитувались і обговорювались у колі Товариства. Тематика була різнобічна: історичні, мистецькі дослідження, філософсько-богословські роздуми.

“Обнова” представляла українську католицьку молодь на міжнародному рівні. В 1929 р. група українських студентів-католиків стала співзасновником Федерації Слов’янських Католицьких Академічних Організацій, а в 1931 р. “Обнова” увійшла в об’єднання “Pax Romana”.Після саморозпуску в 1939 р. лише з політичними змінами в Україні з’явилася можливість відновити Товариство. 2 квітня 1992 р. відбулися Установчі збори ТУСК  “Обнова”. Незабаром Товариство отримало архиєрейське благословення від патріарха УГКЦ Мирослава Івана Кардинала Любачівського.

Сьогодні у Товаристві працює п’ять секцій: богословсько-філософська, історико-інформаційна, культурологічна, медична і секція суспільних проблем. Основними формами  діяльності є: молитовні практики, спільні роздуми над Біблією, наукові дискусії, лекції як відомих науковців, так і членів Товариства, що відбуваються в рамках щотижневих засідань. Вихід на широкий загал відбувається у формі конференцій, семінарів, академічних вечорів,  прощ,  реколекцій, літніх відпочинкових і трудових таборів,  виховної та розважальної роботи з дітьми у інтернатах.“Обнова” започаткувала і проводить щорічні  молодіжні піші  прощі до Свято-Успенської Унівської Лаври.

На даний час в Товаристві нараховується  близько 30 дійсних членів та  багато симпатиків. “Обнова” тісно співпрацює з  Львівською обласною державною адміністрацією,  Львівською Міською  Радою, Мальтійською службою допомоги та іншими мирянськими організаціями.  На сьогодні  “Обнова” також існує і в Тернополі, Чернівцях та Івано-Франківську.  “Обнова” підтримує тісні контакти з рядом місцевих та закордонних християнських організації. Товариство є членом Європейського Картельського Об’єднання Християнських Студентських Асоціації (EKV) та членом кореспондентом Міжнародної Організації Католицьких Студентів (JECI-MIEC).

Запрошуємо на щотижневі зустрічі: в приміщенні Українського Католицького Університету, вул. Свєнціцького, 17, ауд. 221, четвер, 18.30

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST