Львівське обласне товариство політв’язнів та репресованих Друк

Львівське обласне товариство політичних в’язнів і репресованих (підрозділ Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих) – офіційно зареєстрована в Україні громадська організація, яка об’єднує учасників національно-визвольних змагань, борців проти комуністичного і фашистського тоталітарних режимів, осіб, які були репресовані та позбавлені волі (у в’язницях, концтаборах, на засланні) за свої політичні, релігійні та національні переконання переконання.

Всеукраїнське товариство зареєстроване 5 травня 1991 року і діє на підставі Статуту, який зареєстрований Міністерством юстиції України, має свої відділення у 23 областях України, налічує 37572 члени організації.

Обласне товариство зареєстроване – 5 лютого 1992 року.

Товариство проводить окремі заходи щодо висвітлення діяльності визначних українських політичних, державних, церковних діячів, зокрема були проведені академії до 100-річчя з дня народження Романа Шухевича, 100-річчя з дня народження Степана Бандери, 90-річчя з дня народження чільного члена Проводу ОУН Петра Душого, 100-річчя з дня народження Києво-Галицького Митрополита, політв’язня Володимира Стернюка, 80-річчя з дня народження політв’язня Василя Макуха (що здійснив акцію самоспалення на Хрещатику в м. Києві в 1968 році на знак протесту проти окупації України більшовицьким режимом Росії) та ін.

            Товариство опрацьовує архівні матеріали і висвітлює боротьбу учасників національно-визвольного руху 40-50-х років, борців за здобуття незалежності України, багато з яких загинуло в боях, тюрмах чи було заслано в Сибір. Товариство видає централізований часопис політв’язнів  «ЗОНА». Видано 8 томів літопису «В боротьбі за волю України», в 10 областях видані окремі книги, в яких розміщені спогади членів Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих, що безпосередньо (або їхні батьки) брали участь у збройній боротьбі з окупантами України, а згодом зазнали поневірянь в тюрмах, таборах та засланнях.

            Всеукраїнське та обласне товариство політв’язнів звертаються до державних органів та шукають спонсорів на надання матеріальної допомоги, лікування в спеціалізованих лікарнях, санаторіях чи будинках відпочинку. Не зважаючи на мізерні пенсії, за рахунок членських внесків членам Товариства надається матеріальна допомога на ліки при важких захворюваннях, чи родичам померлих членів Товариства.

В 2011 році при спонсорській допомозі благодійників зі США та Бельгії була проведена діагностика та виділені індивідуальні окуляри більше 200 членам Товариства політв’язнів.

Головою Товариства є Петро Франко.

            До Товариства вступають особи на підставі офіційних довідок, що їх було репресовано та реабілітовано.

            Реалізовані проекти: 

 

            Контакти:  Україна, 79000, м. Львів, вул. Чайковського, 17 тел. (032) 261-09-43

 

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST