Центр досліджень молодіжного руху, ГО Друк

Громадська організація “Центр досліджень молодіжного руху” заснована в травні 1999 року (державна реєстрація організації відбулася в жовтні 1999 р.). 

Метою діяльності Центру є дослідження різних аспектів діяльності молодіжних громадських орґанізацій (МГО), вироблення рекомендацій з метою підвищення ефективності їх роботи та допомога орґанізаціям, які працюють у напрямку виховання молоді.

Завданнями Центру є:

аналіз мотивів виникнення і умов розвитку МГО;

оцінка діяльності МГО, вироблення прогнозів і рекомендацій щодо їх роботи;

розробка програм для активізації, консолідації діяльності молодіжних формувань по національно-патріотичному вихованню та державотворчій діяльності;

орґанізація обміну досвіду між українськими та закордонними молодіжними орґанізаціями та самоврядними структурами; 

орґанізація стажування молодіжних лідерів в галузі управління державними структурами та політичними орґанізаціями;

консультування орґанізацій та окремих осіб з різних питань, пов’язаних з діяльністю молодіжних орґанізацій;

пошук джерел фінансування для підтримки МГО, а також для втілення програм та окремих проектів.

Діяльність Центру:

Дільність Центру проводиться у чотирьох основних напрямках, відповідно до яких створено робочі відділи – аналітичний, навчально-методичний, фінансовий та інформаційний.

Діяльність аналітичного відділу полягає у: проведенні соціологічних опитувань, анкетувань МГО та їх членів з подальшою обробкою та аналізом отриманої інформації; вивченні, аналізі та прогнозі розвитку МГО; розробці програм діяльності Центру; виробленні рекомендацій орґанізаціям щодо їх діяльності. До обов’язків  навчально-методичного відділу входить підготовка лідерів молодіжних громадських орґанізацій. Підготовка забезпечується трьома шляхами  – індивідуальними консультаціями, проведенням семінарів та виданням навчальної літератури. Для навчання використовуються як загальнодоступні матеріали, так і власні розробки, що відповідають потребам орґанізацій. Фінансовий відділ працює над залученням коштів для виконання програм і окремих проектів Центру. Крім цього він працює над залученням коштів для реалізації проектів молодіжних орґанізацій, діяльність яких відповідає спрямованості діяльності Центру, а також надає консультації лідерам орґанізацій щодо роботи зі спонсорами та фондами-донорами. Інформаційний відділ самостійно, або у співпраці з відповідними структурами МГО поширює інформацію про нашу співпрацю у ЗМІ.  Також проводить рекламну кампанію проектам, які розробляють чи втілюють Центр та громадські орґанізації. Крім того, при центрі постійно діє  Ресурсний центр. Суть його роботи полягає у наданні громадським орґанізаціям можливості користуватися оргтехнікою (комп′ютер з принтером та сканнером, ксерокс) для своєї діяльності. Центр спрівпрацює з МГО, які зарекомендували себе дієвими на Львівщині: Студентське Братство Львівщини, ЛОО “Молода Просвіта”, Львівський кіш  Українського козацтва, Центральна Школа Бойового Гопака, ТУСК “Обнова”, Національна скаутська орґанізація України «Пласт» (Львівська станиця).

На сьогоднішній день Центр досліджень молодіжного руху втілив такі проекти:

1. Центр соціально-професійної орієнтації. Цей проект, розроблений і втілений спільно із Студентським товариством ЛНУ ім. І. Франка спрямований на те, щоб допомогти учням-старшокласникам обрати майбутню професію та отримати необхідну для цього освіту. В результаті реалізації проекту було видано довідник, який містив інформацію про правила прийому до вищих навчальних закладів Львівщини. Проект підтримано Посольством Королівства Нідерланди в Україні.

2. Інформаційне забезпечення Свята Героїв (проводилося 23 травня 1999 р. у м. Львові. У його проведенні взяло участь близько трьох тисяч школярів, а до орґанізації акції були залучені шість молодіжних орґанізацій). Про успіх проекту можуть свідчити матеріали, присвячені Святу Героїв, які з′явилися у ЗМІ.

3. Щорічна участь у орґанізації відзначення річниці створення УГВР (с. Сприня Самбірського р-ну). Зокрема, під час святкування у 1999 р. було проведено табір для представників молодіжних орґанізацій Львівщини (60 чоловік), на якому співробітниками центру було прочитано ряд семінарів на теми: “Робота з ЗМІ”, “Фінансове забезпечення молодіжних орґанізацій”, “Правові основи роботи громадських оргаізацій”, “Лідерство”, а у 2000 р.  – відбулось два табори для студентства (107 чоловік) та юнацтва (380 чоловік).

4. Щорічна участь у орґанізації відзначення річниці Листопадового зриву “Вшануймо героїв Листопадового чину!“ (м.Львів, 1999-2000 рр.) Щороку у ньому беруть участь близько 600 представників різних молодіжних організацій та учнів шкіл м.Львова.

5. Організація проекту  «Весна України» (травень 2000 р.) з нагоди сторіччя заснування Товариства “Січ” і 85-ліття перемоги УСС на горі Маківці. Було перевидано книгу М.Міхновського «Самостійна Україна» (наклад – 4000 примірників). Здійснено ряд молодіжних заходів, зокрема – змаг молодіжних організацій Львівщини з пішого мандрівництва “Стежками Героїв“, чемпіонат Західної України з Бойового Гопака та масове сходженя молоді на гору Маківка, в яких загалом взяло участь близько 5000 чоловік.

6. Видання книжки  «Роман Шухевич» до 50-річчя геройської смерті Головного командира Української Повстанської Армії, Головного Секретаря УГВР генерала Тараса Чупринки.

7. В межах роботи  Ресурсного центру для молодіжних громадських організацій  здійснювалась підтримка видань журналів «Юнацтво», «Львівський пластовий вісник» (НСОУ Пласт), газети «Око» (Студентське товариство ЛНУ ім.І.Франка), газети «Грюндік» (Студентське братство Львівської політехніки), газети «Хід» (історичний факультет ЛНУ ім.І.Франка).

8. Наші останні акції за 2008 р: Акція Пропита молодь, Західно культурний мистецько-регіональний проект ЛІФТ, Вишкільний табір Повстанець.

9. Здорова молодь – здорове майбутнє

Контакти: +38-(093)-995-33-60, +38-(096)-135-81-89.


 

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST