Творча майстерня "Штука, ГО Друк

Мета організації: розвиток та популяризація соціально-культурної, туристичної та відпочинкової сфер життя в  Україні, задоволення та захист соціальних, просвітніх, вікових, культурних та інших законних прав та інтересів мешканців України.

Діяльність: 

Арт-проект «Архи-музика».  10 серпня 2008 р. в рамках фестивалю мистецтв «Літо на Ринку» на площі Ринок у Львові демонструвалася підбірка архівного відео про місто Львів в супроводі із живою джазовою імпровізацію Мартина Твердуна. Це створювало неповторну комбінацію ретро-образів нашого міста із музикою, що перетворила візуальні оповіді у звукові тексти. Проект реалізовано у співпраці з Центром міської історії Центрально-східної Європи за підтримки Управління культури і туризму Львівської міської ради. Координатор – Богдан Шумилович. 

Виставковий проект «Львів і львів’яни», присвячений  150-річчю появи першої львівської фотографії.  З 10 вересеня 2008 р. упродовж двох тижнів в палаццо Бандінеллі (відділ Львівського історичного музею на пл. Ринок, 2) та в Центрі міської історії (вул. Богомольця, 6) експонувалася виставка, яка давніми фотографіями ілюструвала різні епохи життя міста та його мешканців.  В рамках проекту  відбувся круглий стіл «Фотографії у фондових колекціях львівських архівів, музеїв та бібліотек» за участі представників львівських музеїв, архівів, видавництв з метою привернення уваги до збереження, вивчення, наукового опрацювання та публікації давніх фотографій.  Проект реалізовано у співпраці з Центром міської історії Центрально-східної Європи та Львівським історичним музеєм за підтримки Управління культури і туризму Департаменту гуманітарної політики (в рамках конкурсу соціально-культурних проектів). Куратор – Ірина Котлобулатова, координатор – Сергій Терещенко. 

Веб-проект «Інтерактивний культурний портал м. Львова» www.lvivstory.com Упродовж 2008-2010 рр. члени організації займалися адмініструванням, наповненням та підтримкою однієї із перших веб сторінок про культуру та туризм у місті Львові. З 2011 р. ведуться роботи із оновлення веб-сторінки в новому форматі. Проект "LvivStory" створено в 2007 р. у співпраці з Центром культурного менеджменту. За підтримки  Управління культури та туризму Львівської міської ради (в рамках конкурсу соціально-культурних проектів). Координатор – Сергій Терещенко. 

Семінар «Львів: як стати креативним містом».  16-17 жовтня 2008 р.  в приміщенні Центру міської історії  відбувся дводенний семінар, проведений британським експертом з культурної політики та регенерації міст Франсуа Матарассо (Francois Matarasso).  У семінарі брали участь 32 фахівці зі Львова та інших міст України. Мета семінару - розробити спільне бачення того, як можна залучити культуру для регіонального розвитку; закласти основу креативного підходу до культури та розвитку міста, що може бути використано при розробці стратегії розвитку міст. Проект організації та проведення семінару реалізовано у співпраці з Відділом маркетингу і культурних індустрій управління культури і туризму Львівської міської ради, Центром міської історії Центрально-Східної Європи та Центром культурного менеджменту.  За підтримки Британської Ради в Україні та Управлінням культури і туризму Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради. Координатор – Богдан Шумилович. 

Медіа-арт проект «МедіаДепо».  www.mediadepo.org.ua Проект було засновано у Львові навесні 2008 року і започатковано концертом експериментальної електронної музики Дмитра Котри та Каті Заволоки (Київ) у супроводі програмування та відео від Akuvido (Берлін).  Впродовж 2009-2010 р. в рамках «Тижня актуального мистецтва» у Львові двічі відбувався фестиваль медіа мистецтва «МедіаДепо».  Фестиваль презентував покази медіа арту від найпрестижніших європейських фестивалів «нових медіа»: «Інтерфільм», «Імпакт», «Відеомедея», «Трансмедіале», «ARS Electronica», «WRO», крім того – щорічні тематичні медіа-покази.   У 2011 році проект МедіаДепо проходив під гаслом "Чому страждає Прометей?"  за участі британського дуету Semiconductor з інсталяцією "Сонячний вітер" та  із презентаціями, відео-показами, майстер класом і перфомансом від Вроцлавського центру медіа мистецтва. Проект реалізований у співпраці з Інститутом актуального мистецтва у Львові,  Мистецьким об’єднанням «Дзига» за підтримки Львівської міської ради, Swiss Art Council «Pro Helvetia», «Jonas Mekas Visual Art Center», Британської ради в Україні. Координатор – Богдан Шумилович. 

Мистецький проект «Поетичне кабаре». 1 квітня 2009 року у театрі ім. Леся Курбаса (вул. Леся Курбаса, 3) відбулося музично-поетичне дійство за мотивами поезії Богдана-Ігора Антонича. Після джазово-поетичного вечора «Франкові…», який у 2008 році влаштував гурт «МТ-3»,це стало наступним етапом єднання поезії українських класиків із сучасною імпровізаційною музикою.  Проект реалізований у співпраці із КМЦ «Дзиґа» та театром імені Л. Курбаса за підтримки Управлінням культури і туризму Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради. Куратор Мартин Твердун. 

Кінопроект «Кінольвів. Open Air». У День Незалежності 23 серпня 2008 року у Львові на площі Ринок відбулися перші безкоштовні покази артхаусного кіно в громадському просторі міста. Партнером проекту виступила компанія Артхаус Трафік з Києва та Управлінням культури і туризму Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради. Координатор Богдан Шумилович. 

Семінар-гра «Львів - місто майбутнього». 26-27 лютого 2009 р. в приміщенні Центру міської історії  відбулася перша українська гра за британською методологією «Міста майбутнього» (Future City Game), темою для якої стала доля і регенерація старого трамвайного депо, а  також  його можлива роль у творчому й мистецькому житті Львова. У проекті взяли участь 30 гравців та спостерігачі зі Львова, Одеси, Харкова, Києва та Черкас. Усі ідеї та проекти напрацьовані в рамках гри, були оформлені та передані на розгляд до Львівської міської ради. Проект реалізований у співпраці з Центром міської історії Центрально-Східної Європи, Управлінням культури і туризму Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради за підтримки Британської Ради в Україні.  Координатор – Богдан Шумилович. 

Веб-проект – «Культура і туризм у Львові». www.ct.lviv.ua  У співпраці із компанією "siteGist" упродовж січня-травня 2009 року велася робота із розробки концепції та створення 5-ти мовної веб-сторінки Управління культури та туризму Львівської міської ради. Дизайн веб сторінки Назара Горбаля. Інформаційні матеріали на веб-сторінці подано з використанням напрацювань Управління культури, а також -  першоджерел.  При створенні анімованої шапки веб-сторінки використано поштову картку видавництва Lederer & Popper, Praha - 1904, з колекції І. Котлобулатова та сучасну фотографію Іллі Левіна.  Анімаційну складову розробили – Міхай Тімошенко та Назар Горбаль.  Підбірка дат з історії Львова публікуються з книги І. Котлобулатової "Вибрані дати та події в історії Львова".  Координатор – Сергій Терещенко. 

Арт-проект «Зірки німого кіно». 25-26 квітня та 5-6 жовтня 2009 р. в рамках проекту Центру міської історії «КіноМісто» відбулися вечори,  присвячені творчості Чарлі Чапліна та Бастера Кітона. В рамках проекту відбулися кінопокази стрічок за участі обох акторів. Також презентовано театралізовану мініатюру «Silent Chaplin»,  присвячену 120-річчю від дня народження легендарного Чарлі Чапліна від «Tymoshenko Mime Theatre» за участі Корнія Демидюка (мім-театр «ЯблукА»), Наталки Гуц та Наталки Козел (мім-дуету «Next Step»), Сергія Костишина та музичного гурту «Тарасова ніч». Координатор – Міхай Тімошенко.  

Арт проект «Тиждень актуального мистецтва». 28 серпня - 6 вересня 2009 у Львові відбувався «Тиждень актуального мистецтва». Подія об’єднала понад 50 проектів від 56 митців з України, Польщі, Франції, Швейцарії, США, Австрії, Білорусії, Литви... «Темою тижня» була «Б.Н.» (тобто без назви). Відкриттям для львів’ян і для митців став новий простір «Тижня» – «Фабрика Повидла».  Проект реалізовано у співпраці з КМЦ «Дзиґа»  за підтримки Управління культури і туризму Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради. Координатор – Богдан Шумилович. 

Кіно-проект «Артхаус Львів». www.arthouse.lviv.ua З лютого 2010 року триває реалізація спільного проекту  із компанією "Артхаус Трафік" (Київ), який має на меті ознайомлення львівського глядача з невідомим кіносвітом.  В рамках реалізації проекту демонструється якісне авторське кіно, у розмаїтих залах Львова відбуваються фестивальні покази чи особливі прем'єри.   Впродовж року діяльності проекту львів‘яни та гості міста мали змогу переглянути близько 30 тематичних чи фестивальних кінопоказів. Координатор Анастасія Зайцева. 

Проект «Футурологічний конгрес».  www.thefutcongress.lviv.ua 26-28 листопада 2010 р. в Центрі міської історії відбувся міжнародний проект, покликаний актуалізувати проблеми осмислення та планування майбутнього, глибоко та іронічно описані відомим класиком літератури,  уродженцем Львова  Станіславом Лемом. В рамках конгресу прозвучали доповіді, відбулися презентації та дискусії, а також звукова інсталяція та концерт. Окремо варто виділити лекцію Річарда Барбрука "Уявне майбутнє" та демонстрацію Дебордової гри "Класові війни". Проект реалізовано у співпраці з Центром міської історії Центрально-Східної Європи, Британською радою в Україні, Фундацією електронної музики «Аudiotong», «Paraflows Festiva», «SHIFZ Festival», Інститутом імені Адама Міцкевича, Центром нових медіа мистецтв WRО, Резиденцією для нових медіа мистецтв Сylan за підтримки Львівської міської ради. Куратор – Андрій Лінік.  

Проекту «Творимо креативні міста в Україні». www.creativecities.org.ua  В рамках проекту 8-10 лютого 2011 р. у приміщенні Центру міської історії відбувався тренінг «Творимо творчі міста разом». Тренінг мав на меті представлення   методології  гри «Міста майбутнього»  та  впровадження її до загального доступу  через  Інтернет  ресурси. Окрім  цього  презентувалися  розмаїті  успішні  проекти,  реалізовані  в  Україні  з  метою зміни  громадянського  суспільства, використання  креативності  для  позитивного  перетворення  міст країни, а  також  залучення  громадськості  до  ухвалення  рішень. В рамках реалізації проекту адмініструються веб сторінки www.creativecities .org.ua  Проект реалізовується у співпраці з Центром міської історії Центрально-Східної Європи та Британською радою в Україні.  У 2011 році ГО «Творча майстерня «Штука»» продовжує роботу над реалізацією своїх довготермінових проектів 

 
Дата заснування:  
Керівники організації: 
Адреса організації: 
Телефон: 
E-mail: 
Вебсайт: 
Інша важлива інформація: 

 

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST