Львів’яни вміють святкувати Друк
У нашому місті свято Великодня завжди пронизане особливим настроєм, який і створюють самі львів’яни. Цей рік винятком не став, а навпаки набув ще більшої особливості через святкування Дня народження Львова, яке припало відразу на наступні вихідні після Великодня.
rsh.jpgУ нашому місті свято Великодня завжди пронизане особливим настроєм, який і створюють самі львів’яни. Цей рік винятком не став, а навпаки набув ще більшої особливості через святкування Дня народження Львова, яке припало відразу на наступні вихідні після Великодня. Таким чином мешканці та гості нашого міста змогли насолодитись цілим тижнем народних гулянь та різноманітних святкових заходів. Львів перетворився на велику кольорову писанку подій, яку міській владі допомагали розфарбувати громадські організації нашого міста, долучившись до організації святкувань.

Логічним, мабуть, є й те, що ті заходи, які організовують громадські організації стають одними з найулюбленіших для львів’ян і всіх, хто має можливість взяти в них участь.Наступним кроком громадських організацій, є втілення в життя проектів-переможців, про яке пізніше вони зобов’язані скласти аналітичний та фінансовий звіт. Побажанням, чи швидше обов’язковою вимогою до організаторів є й публічне інформування про реалізацію цих проектів.

Однозначно до таких заходів належить фестиваль "Флюгери Львова", який організувало мистецьке об’єднання "Дзиґа". Цей фест вже давно став рідним для львів’ян, оскільки проводиться далеко не вперше. Внутрішнє подвір’я Ратуші хоч і не завжди вміщало усіх охочих насолодитись сучасним джазом у виконанні вітчизняних та зарубіжних музикантів, та його камерність створювала відчуття окремої країни із назвою Джаз.

Найбільш людно у перші дні Великодніх свят було у музеї народної архітектури та побуту, чи в народі більше відомому Шевченківському гаю. Там відбувалися фестини "Велика Великодня гаївка". Кожен обирав собі заняття, яке найбільше було йому до душі: забави, стрільба з лука, хороводи під супровід гаївок, автентичні танці, чи просто частування… Також можна було стати слухачем-глядачем концертів чи танцювальних виступів, помилуватися та придбати витвори наших славних писанкарок, а діти, навіть, могли пострибати на батуті.

Громадська організація "Музей Ідей" вшосте провела ярмарок-фестини "Львів – столиця ремесел", який цього року набув статусу міжнародного. Під час ярмарку відбулася презентація ремесел та виробів народних майстрів. Здивував ремісник з Польщі, який демонстрував виготовлення паперу ручним способом, як це робили в давнину для різних грамот. Новим учасником став дипломований винороб із Мукачева Володимир Райчинець. Звичайно ж були і традиційні ремесла, такі як гончарство, плетіння з рогози та бісеру, виготовлення оберегів. Також ще "Музей Ідей" провів фестиваль вуличних музик, який відбувався з 1 по 4 травня, як і ярмарок .

Найпотужніший заряд драйву був зосереджений у Старому Селі, де вже другий рік поспіль відбувається міжнародний з’їзд байкерів "Західний вітер". Його організовує громадська організація "Галицькі байкери" спільно з клубом "LIONS MS UKRAINE" загалом вже вчетверте. Тут було все, як годиться для власників екстремального залізного коня: і змагання на найшвидше випивання пива, і лицарські поєдинки, вогняне шоу, стриптиз та гарячі східні танці.

"З’їзд "Західний вітер" , крім розваг та змагань є однією з можливостей зустрітись і поспілкуватись байкерам із усієї України, а також з-за кордону. Цього року до нас завітали друзі із Польщі та Білорусії, минулого року були байкери ще й з Німеччини. Ми, звичайно, будемо й надалі організовувати такі з’їзди, намагаючись їх дедалі більше удосконалювати", - розповів Олег Дударєв, керівник громадської організації "Галицькі байкери"

Також львів’яни та гості нашого міста могли спостерігати за святковим парадом , який проходив проспектом Свободи. Під виконання урочистих маршів 3 травня крокували представники громадських та мистецько-артистичних організацій Львова. 

Впродовж усього святкового тижня та, навіть, напередодні "Львівська дитяча галерея" в рамках проекту "Дерево життя" розмальовувала великі писанки і декорувала фасад Ратуші. Цими витворами мистецтва ми можемо милуватися ще й сьогодні.

Не обійшлося цього року й без вуличних вистав від театру "Воскресіння", виступів фольклорних колективів та забав з дітьми й дорослими від "Альтернативи", виставок, інсталяцій, перформансів молодіжного мистецького об’єднання "Кома"…

Тиждень минув, залишивши багато приємних вражень, яких чекатимемо й від наступних свят.

Фото Романа Шмідта

Зореслава Кадикало для ngo.lviv.ua
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST