У інформаційній війні проти України використовують методи КДБ, – історик Друк
Складається враження, ніби в інформаційному просторі проти України ведеться війна і методи ті ж самі, що використовувались КДБ у 50, 70, 80 рр. XX ст.

Про це заявив, перебуваючи у Львові, екс-голова архіву СБУ Володимир В’ятрович. Свої думки з цього приводу він озвучив у відповідь на запитання кандидата історичних наук, викладача ЛНУ ім І. Франка Андрія Козицького під час обговорення книги із серії «Історія під грифом «Секретно», – повідомила кореспондентка ЗІКу.

Козицький запитав, чи може бути таке, що в інформаційному просторі проти України розгорнуто координовану, а не спонтанну та стихійну операцію. В’ятрович відповів, що сам над цим задумувався. Зокрема через те, що інформаційні повідомлення проти України є такими ж, які було розроблено свого часу КДБ. 

В’ятрович: «Дуже багато сценаріїв, які реалізовуються в сучасному інформаційному суспільстві, насправді не є новими. Це лише дещо адаптовані до сучасності старі сценарії. Ті, хто читали книжку («Історія під грифом «Секретно» – ЗІК) пам’ятають два нариси. Один з них присвячений інформаційній війні проти поширення даних про Голодомор, другий називається «Кухня антисемітизму від КГБ». Так-от, головні засади боротьби проти поширення інформації про Голодомор, які були напрацьовані КДБ ще у 50, 70, 80 рр., вони залишаються актуальними досі. Це спростування концепції Голодомору як геноциду, це оголошення (коли вже таки було визнано, що голодує Україна) общєсавецької трагедії і так далі. Це навіть ті самі механізми – купівля журналістів у провідних медіа і публікація їхніх статей, починаючи від Волтера Дюранті і закінчуючи вже публікаціями 80-их років. Це саме практично стосовно Голодомору відбувається зараз.

Друга тема, яку я назвав, – це антисемітизм від КДБ – ще більше показує, що досі використовують ті самі сценарії. Для мене просто неймовірно показовими були події, які відбувалися в інформаційному полі десь з 2007 по 2009-10 рр. Йдеться про ту скандальну хвилю, яка захлинула російський чи російськомовний Інтернет після того, як президент Ющенко оголосив указ про Романа Шухевича як Героя України. Піднялася давно спростована і всіма забута тема про Нахтігаль та нібито його участь у антиєврейських погромах у Львові. Піднялася узагалі оця хвиля про питомий антисемітизм українських націоналістів і українців загалом».

В’ятрович розповів, що знайдено було документ про те, як і для чого КДБ творило міф про Нахтігаль. Усе це було затіяно для спецоперації східнонімецьких спецслужб, що намагалися дискримінувати міністра ФРН Теодора Оберлендера.

 ZIK

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST