Виконком затвердив план велодоріжок довкола історичного Львова Друк
Виконавчий комітет Львівської міської ради 5 грудня погодив детальний план влаштування велосипедної інфраструктури по внутрішньому кільцю навколо історичної частини Львова. Робочий проект влаштування велосипедної інфраструктури у межах плану профільні управління та департаменти мають розробити до 31 березня 2012 року.

План погоджено у межах Програми першої стадії розвитку велосипедної мережі та заповідної інфраструктури у Львові у 2011-2019 рр. Оскільки у центрі міста найскладніше влаштовувати велоінфраструктуру, до проектування було залучено експертів GIZ.

Згідно з рішенням виконкому, кільце доріг довкола історичної частини міста буде у межах пл. Міцкевича, пл. Галицької, вул. Братів Рогатинців, вул. Підвальної, вул. Винниченка, вул. Кривоноса, вул. Пішої, вул. Сніжної, вул. Звенигородської, вул. Рибної, пл. Старий Ринок, пл. Різні, вул. Староміської.

Радник мера Львова з питань велоінфраструктури Олег Шмід розповів, що ця схема дасть змогу стати місту більш європейським.

«Проект змінить не лише зовнішній образ міста, атмосфера життя у Львові зміниться. Пропонуємо стартувати з пр. Свободи, де реально проект вже втілюється в життя (тут ремонтують дорогу і облаштовують велодоріжку, – ред.). далі пл. Міцкевича. Там зараза хаос з машинами. Після проходження велокільця довкола площі її вигляд зміниться», – сказав Шмід.

Далі, з його слів, велодоріжка продовжиться вул. Братів Рогатинців і вийде на сквер біля вул. Підвальної і на площу біля будівлі Львівської обласної ради, далі на вул. Винниченка, вул. Кривоноса і до гори Високого Замку.

«Далі доріжка піде вул. Похилою і до найстарішої частини старого Львова, яку зараз оминають туристи. Це дасть змогу оживити цей район. Далі – вул. Сянська, пл. Різні і біля Опери – вулицею Староміською без шкоди авторуху можна буде повернутися до пр. Свободи», – сказав Шмід.

Представник GIZ Армін Вагнер розповів, що при розробці плану було опрацьовано так звані критичні точки проекту, основна з них – на пл. Міцкевича.

«Є пропозиція відмежувати її від руху приватного автотранспорту, щоб зробити з неї справжню європейську площу… Важливим буде перехід з пл. Міцкевича на пр. Свободи, для покращення безпеки руху тут треба підвищити дорожнє полотно. Також йдеться про заміну бруківки на мозаїку на вул. Братів Рогатинців, як це зроблено на вул. Рибній. Заміна грубої бруківки для дрібну буде зручнішою для велосипедистів», – сказав Армін Вагнер.

З його слів, треба покращити умови для велоруху на території біля ЛОДА. Також він запропонував облаштувати острівок безпеки на підйомі до вул. Кривоноса для пішоходів та велосипедистів, а також організувати двосторонні велосипедні доріжки на схилах Високого Замку. Також він запропонував замостити мозаїку замість грубої бруківки на вулицях у межах схеми, де це можливо. Крім того у межах Старого Ринку, зі слів Вагнера, мають бути встановлені штучні обмежувачі швидкості. Також острівок для безпеки велосипедистів і пішоходів він пропонує облаштувати у межах площі Різні.

Заступник мера з гуманітарних питань Василь Косів зауважив, що до цього питання також треба залучити підприємців, які працюють у межах згаданого маршруту, щоб вони узгоджували свою роботу з розвитком велоінфраструктури, наприклад, йдеться про розміщення літніх майданчиків на вул. Братів Рогатинців, про питання замощення вулиць у наступні роки. Також він запропонував звернутись до закладів харчування на згаданих територіях, щоб вони облаштовували стоянки для велосипедів.

Перший заступник мера Олег Синютка доручив провести роботу з підприємцями і львів’янами, щоб при плануванні свого життя і роботи на наступні роки вони враховували схему розвитку велоінфраструктури.

 Zaxid.net

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST