У Львові на вул. Остроградських незаконно будують 15-поверхівку? Друк
У Львові на вул. Остроградських без належних погоджень серед чотири-п’ятиповерхової забудови починають будувати 15-поверхівку. Через це сьогодні вранці мешканці прилеглих будинків заблокували доступ до будмайданчика.

 

Про це ZAXID.NET повідомили 5 грудня самі ж мешканці. Вони побоюються, що для будівництва будинку на будмайданчику буде працювати кран, стріла якого нависатиме прямо над дитячим майданчиком. Також вони побоюються перебоїв з напругою через роботу великої кількості обладнання на будмайданчику.

«Вони вже втретє міняють проект, який має бути погодженим в Мінохорони праці. Проект не був погоджений. Щоб проект міг внести зміни, треба пройти інвестекспертизу. Її також не було. Вони вже під час будівництва вирили котлован, третій раз «міняють» кран і його розташування. Вони не мають дозволу на вивіз землі, самовільно позрізали дерева як на місці будівництва, так і на нашій прибудинковій території», - повідомила мешканка вул. Остроградських пані Любов.

Під час протесту 5 грудня мешканці скандували: «Це реальна загроза нашому життю і нашому житлу», «Ганьба будівельникам». Також вони попередили, що наступним їхнім кроком стане перекриття вулиці Стрийської.

Своєю чергою представник фірми-забудовника ТзОВ «Оптімекс» Ярослав Шостак стверджує, що будівництво ведеться законно, натомість надати жодних документів, які би підтверджували законність зведення будинку представник забудовника не зміг.

«Я все бачив (документи - прим.), я просто тут з собою нічого не маю. На що не маю документів? – На будгенплан. Все це можна подивитися тільки у проектантів, бо воно на будові лежати не буде», - каже Ярослав Шостак. На прохання надати документацію на погодження меж виносу земельної ділянки, призначеної під забудову,  представник відповів: «Я довезу документи».

Мешканці натомість також висловили побоювання, що великий кран, який буде задіяний на будівництві, може просто впасти. Кажуть, що навпроти першого гуртожитку колись вже будували, і там на цей гуртожиток свого часу впав кран.

«Купила цю територію жінка-пенсіонерка, яка має пенсію 800 гривень, і вже 11 років не платить комунальні послуги. Яким чином вона отримала дозвіл на будівництво? Земля в нас спірна. Вона належить військовим. Не було жодних відчужень місту, а продали ці 10 соток на аукціоні. Військова прокуратура подала позов до суду. Ми чекаємо відповіді вже півтора місяці. Поки буде відповідь, тут вже буде стояти будинок», - додала мешканка вул. Остроградських пані Ірина.

Мешканці повідомили, що вже звернулися у прокуратуру Франківського району, обласну прокуратуру, подали колективний позов до суду на дозвіл будівництва без належних експертиз.

 

 Zaxid.net

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST