у Львові презентували виставку карикатур «Яка ціна державних закупівель в Україні?» Друк
28 листопада, громадське партнерство «За доброчесні державні закупівлі» презентувало у Львові виставку карикатур «Яка ціна державних закупівель в Україні?». (Фото).

Із 150 тендерів, проведених в Україні в 2011 році, організатори виставки відібрали 12 найбільш резонансних (на їхню думку) і зрозумілих простим українцям. Тендерні експонати були подані через карикатури та об’єднані темою «Яка ціна державних закупівель в Україні?». Їх презентували в різних регіонах держави. Сьогодні виставку показали у Львові.

Мета виставки – привернути увагу громадськості до неефективного використання державних коштів через тендери. Кожна карикатура – це ілюстрація того, наскільки неефективно закуповуються товари та послуги через тендери.

Всі, хто відвідав виставку (представники громадських організацій, влади, журналісти тощо), мали нагоду проголосувати за найбільш цікавий, на їх погляд, експонат. У результаті, перше місце за оцінкою львів’ян отримала закупівля ДНУ «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України підручника «Польська мова» за ціною двох електронних книг, а саме – 1165 грн. Також увагу громадськості привернуло придбання Головним управлінням благоустрою та комунального обслуговування Донецької міськради пересувних євротуалетів на суму 3,99 млн грн. Один такий туалет коштує як автомобіль «Мерседес» класу С – близько 400 тис. грн.

«Громадські організації, а тим більше пересічні громадяни бояться запитувати у влади, куди держава діває кошти, які ми щомісяця заносимо до бюджету. Вони просто бояться за своє фізичне здоров’я. Однак ця «страшна» тема державних закупівель – дуже грошова. І вона представлена в карикатурах. Те, що смішно, не страшно», − зазначила голова секретаріату Громадського партнерства «За доброчесні державні закупівлі» Алла Волошина.

За її словами, партнерство через виставку карикатур не лише допоможе привернути увагу до неефективного використання бюджетних коштів через тендери, але й показати інструмент, за допомогою якого можна контролювати бюджетні кошти. Якщо сумлінні державні службовці, представники бізнесу, громадські організації та звичайні громадяни переймуться ідеєю про доброчесність у сфері державних закупівель, то українці отримуватимуть якісні та закуплені за реальними цінами товари і послуги.

 ZIK

 

 

 Фото: ZIK

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST