"Жертви" демократії Друк
Ось уже вчетверте засідала робоча група з розгляду соціально-культурних проектів, конкурс яких оголосила Львівська міська рада. Набравшись досвіду після проведення першого такого конкурсу, оперативністю робоча група не відрізняється. Мабуть, улюбленим гаслом і на сьогодні є приказка "тихше їдеш, далі будеш".
shnurok.jpg Ось уже вчетверте засідала робоча група з розгляду соціально-культурних проектів, конкурс яких оголосила Львівська міська рада. Набравшись досвіду після проведення першого такого конкурсу, оперативністю робоча група не відрізняється. Мабуть, улюбленим гаслом і на сьогодні є приказка "тихше їдеш, далі будеш".

На попередніх трьох засіданнях розглядали проекти з галузі соціального захисту, сім’ї, молоді та спорту і громадянського суспільства. Четверте засідання, яке відбулося 23 квітня, було присвячене проектам, що стосуються культури (можливо серед високо посадовців побутує якийсь таємний забобон стосовно культури, бо й тут вона не в перших рядах.) Також підбивали підсумки всіх попередніх засідань та визначали проекти, які будуть фінансувати. Як зазначають члени робочої групи, цьогоріч система подання пропозицій на конкурс була трохи інша - її удосконалили. Так "подорослішав" сам конкурс і його проекти.

Наступним кроком громадських організацій, є втілення в життя проектів-переможців, про яке пізніше вони зобов’язані скласти аналітичний та фінансовий звіт. Побажанням, чи швидше обов’язковою вимогою до організаторів є й публічне інформування про реалізацію цих проектів.

Любомир Зубач, начальник управління"Секретаріат ради": "Якщо сформулювати проблеми, з якими ми зіштовхнулися цього року, то слід згадати те, що ряд організацій не виконали обов’язкових формальних вимог, які були зазначені для розгляду комісією. Також є випадки, коли громадські організації протермінували подання пропозицій. Прикро, бо серед цих проектів є багато дуже цікавих ідей. Це питання відповідальності громадських організацій. А позиція комісії тут є практично одностайною: якщо не виконані формальні вимоги, то не можна використовувати подвійні стандарти і такі проекти не розглядаються. Це підкреслює принцип «закон один для всіх", а з іншого боку, буде стимул для громадських організацій бути більш організованими. Якщо говорити про сторону змістову, то на майбутнє можу порадити для учасників звертати увагу на два моменти: інноваційність проекту та якісно складений бюджет.

Цього року конкурс відбувається дуже демократично і прозоро, комісія є міжвідомча, в неї входять представники гуманітарної галузі, нашого управління, чотири депутати міської ради. Тобто всі подані проекти підлягають розгляду на цій комісії, яка приймає остаточні рішення. Тому, скажімо, використовувати якісь можливості для впливу щодо прийняття тих чи інших проектів, я говорю про лобіювання, є максимально ускладнене, я б сказав, що навіть унеможливлене. Можемо говорити про те, що проекти, які переможуть, вони дійсно є найкращими. Але ж і у всякої демократії є свої "жертви". В цій ситуації так само, тому що з певної галузі проекти повністю читають працівники та начальство відповідного управління, а комісії надають лише коротке резюме. На розгляді бувало таке, що цікавий проект, який профільне управління підтримувало, не отримав підтримки у комісії - людей, які досконало його не вичитали і не знають всіх деталей. От такі проекти я називаю "жертвами" нашого демократичного процесу розгляду".

Андрій Сидор, начальник управління культури: "Цей конкурс, порівняно з попереднім, набирає ваги, популярності і, відповідно, набагато більше звернень, більше коштів закладено. Проект стає якіснішим, вагомішим, як з точки зору своєї форми, так і з точки зору змісту. Ми врахували всі плюси і мінуси з попереднього досвіду, внесли організаційні зміни і ті ж організації мають більше досвіду від подачі таких проектів, тому все вдається краще.

Велика кількість проектів (загалом їх близько 200), тому розгляд та голосування не відбувається так швидко, як хотілося б. Комісія засідає вже вчетверте і кожне засідання триває дві години, більше просто фізично нема такої змоги. Та ми вважаємо, що це було б і не дуже об’єктивно щодо проектів. Те, що сьогодні розглядали культуру, пов’язано виключно з тим, як було розплановано засідання і аж ніяк не можна трактувати негативно. Ми врахували те, що у відділу культури найбільша кількість проектів, тому й залишили це наостанок"

Зореслава Кадикало для ngo.lviv.ua
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST