Форум видавців відбудеться у травні Друк

"Форум видавців – дітям" – соціально-культурна ініціатива, яка складається з низки акцій, спрямованих на пропаганду та розвиток дитячого читання в Україні.

"Форум видавців – дітям" – соціально-культурна ініціатива, яка складається з низки акцій, спрямованих на пропаганду та розвиток дитячого читання в Україні.

Цьогоріч у рамках "Форуму видавців – дітям" 8-10 травня ройдуть фестиваль дитячого читання "Книгоманія", міжнародна науково-практична конференція "Дитина читає", благодійна акція "Подаруй дитині книжку", виставка-ярмарок "Освіта-2008" і дитяча спеціалізована книжкова виставка-ярмарок, де буде представлено всі найпомітніші українські видавництва, що працюють у царині дитячої книжки та періодики. Про це "Газету" повідомив PR-директор ГО "Форум видавців" Михайло Бриних.

Під час конференції "Дитина читає" планують оголосити про заснування Всеукраїнського центру дослідження дитячої літератури та підтримки читання. Створення цієї організації – результат об’єднання зусиль Інституту літератури НАН України, АПН України, Національного університету "Києво-Могилянська академія", Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, Львівського національного університету імені Івана Франка, Громадської організації "Форум видавців", Мистецького об’єднання "Дзиґа" й інших зацікавлених інституцій.

Поки що йдеться про віртуальну структуру, яка найближчим часом має матеріалізуватися, перетворившись на серйозну дослідницьку та креативну організацію, що забезпечить якісно нове критично-наукове, педагогічно-методичне вивчення дитячої літератури в усіх аспектах: літературознавство, переклад, психологія, соціологія, культурологія, видавнича справа.

Головним завданням Центру дослідження дитячої літератури і підтримки читання стане розробка проекту Державної програми підтримки та розвитку читання. Реалізація такої програми допоможе змінити ставлення до книги, читацької культури і в суспільстві, і в державних структурах, і перетворитися на стартовий майданчик для послідовного формування і реалізації ефективної національної політики в цьому напрямі.

Також у рамках "Форуму видавців – дітям" відбудеться завершальний етап Всеукраїнського конкурсу "Найкращий читач України-2008". Цьогоріч у ньому взяли участь понад 130 тисяч дітей з усіх областей України. На фестиваль "Книгоманія" запрошено 90 переможців конкурсу – найкращих юних читачів з усіх областей України.

Упродовж трьох днів Форуму працюватимуть спеціалізовані ярмарки дитячої книги та періодики й "Освіта-2008".

Лідія Мельник,
  Львівська газета, 30.04.2008
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST