Садовий порушив правила? Друк

Виконавчий комітет Львівської міської ради порушив власні правила: як виняток, він виділив кошти на відшкодування орендної плати приватній структурі – Гімназії імені Климентія Шептицького.

Виконавчий комітет Львівської міської ради порушив власні правила: як виняток, він виділив кошти на відшкодування орендної плати приватній структурі – Гімназії імені Климентія Шептицького. Основним аргументом під час виділення грошей було те, що заклад є неприбутковою організацією і навчає дітей християнсько-моральних цінностей.

Власне, на захист школи дуже активно виступив міський голова Андрій Садовий: він попросив унести гімназію в перелік організацій, які отримали відшкодування, побачивши, що її в ньому немає. На зауваження секретаря ЛМР, члена виконкому Володимира Квурта, що таке рішення потрібно виносити окремо, мер зазначив: школа навчає дітей християнсько-моральних цінностей, і тому їй потрібно допомогти негайно. Водночас юридичному управлінню ЛМР дали протокольне доручення визначити змогу відшкодування іншим схожим освітнім закладам.

Нагадаємо, йдеться про пільгове відшкодування бюджетом міста коштів на оренду приміщень громадським й іншим неприбутковим структурам. Торік ухвалили нове Положення про оренду комунального майна, яким ЛМР заборонила надавати в оренду приміщення, які перебувають у комунальній власності на пільгових умовах, тобто 50%, 20% та менше від їх ринкової вартості оренди. Причиною стало те, що дуже багато громадських і політичних організацій використовували надані їм приміщення не за призначенням. Понад те, вони передавали частину приміщень у суборенду комерційним структурам і в такий спосіб заробляли додаткові кошти.

Натомість ухвалили рішення про відсоткове відшкодування орендної плати громадським й іншим неприбутковим організаціям через конкурс. Його проводять щорічно, на нього подають заявки громадські організації, і спеціальна комісія відбирає низку організацій, яким залежно від корисності їх роботи для громади міста протягом року відшкодовують до 100% орендної плати.

За словами керівника департаменту з гуманітарних питань Василя Косіва, цьогоріч на конкурс подали заявки 45 організацій, серед них і гімназія ім. Климентія Шептицького. Однак тому, що вона не є громадською організацією, її не включили в перелік. Також на бюджетне відшкодування претендувала одна з партій, якій відмовили із цієї ж причини.

Як наслідок, часткове або повне відшкодування отримали лише 42 організації. Згідно з підрахунками, відшкодування орендної плати цим організаціям коштуватиме місту понад п’ять мільйонів гривень.

Як розповів "Газеті" Любомир Зубач, керівник управління "Секретаріат ради", член конкурсної комісії, пропозиції комісії мають рекомендаційний характер, а остаточне рішення ухвалює виконком.

– Ця школа має статус неприбуткової організації і, згідно з Положенням про оренду комунального майна, може претендувати на іншу пільгу, а саме: символічну оренду плату розміром одна гривня на рік. Але для цього потрібно переукласти наявний договір, згідно з яким орендна плата щомісяця становить 1700 гривень. Подача заявки і переукладання договору оренди триватиме декілька місяців, і щоб стимулювати керівництво гімназії зробити це, комісія вирішила відмовити у відшкодуванні орендної плати. Однак комісія надає рекомендації, а остаточне рішення ухвалює виконавчий комітет, який, власне, і доповнив це рішення пропозицією все-таки включити заклад у список і до часу, коли договір переукладуть, компенсувати орендну плату з бюджету.

Ірина Залецька,
  Львівська газета, 14.04.2008
 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST