У Львові оголосили конкурс для ГО з написання проектів реформ Друк
21 листопада за сприяння благодійного фонду «Оптиміст» був оголошений конкурс для громадських організацій «Реформи очима українців», який покликаний залучити громадськість до розробки й обговорення необхідних для України реформ.

 

Презентація проекту відбулась 28 листопада, на прес-конференції за участі голови БФ «Оптиміст» Ростислава Будинського, керівника освітньо-ресурсного центру «Європейський вибір» Івана Матковського, співзасновника БФ «Зміни заради майбутнього» Андрія Якиміва і керівника ЛОГО «Асоціація українських науковців» Ігоря Лисого.

Ростислав Будинський ідею проведення конкурсу пояснив тим, що в Україні і, зокрема, на Львівщині сьогодні є багато громадських організацій, але вони не мають можливості впливати на владу і на проведення в державі реформ. Тому в рамках конкурсу громадські організації зможуть подати власні проекти реформ, які змінять життя українців на краще.

Конкурс буде проводитись у п’яти номінаціях: реформи освіти і науки; медицини; економіки; реформи у сфері архітектури, охорони навколишнього середовища та містобудування, а також земельна реформа та сільське господарство. Заявки можна подавати до 20 січня 2012 року, завершення конкурсу – 7 лютого 2012 року.

«Після завершення конкурсу відбудеться круглий стіл всіх учасників для нагородження переможців та обговорення запропонованих ними реформ. Автори найкращих проектів у кожній з п’яти номінацій отримають грошову премію у розмірі 2 тис. грн. Реформи, що виявляться найбільш реалістичними та якісними, ввійдуть до комплексного пакету «Реформи очима українців», який буде запропонований владі», – зазначив Ростислав Будинський.

«Цей проект може стати площиною для створення платформи для розвитку соціального підприємництва в цілому, а в перспективі – створення єдиного центру управління проектами», – додав він.

Андрій Якимів також повідомив, що проект «Реформи очима українців» дає можливість розробити і подати на розгляд Верховної Ради відповідний законопроект. Водночас він наголосив на тому, що громадські організації можуть подавати не лише загальноукраїнські проекти, а й локальні, які мають реалізовуватись на місцевому рівні. Тоді можна буде ініціювати, наприклад, відповідні проекти ухвал міської чи обласної рад, вносити поправки до місцевих програм тощо.

Фото: pressclub.lviv.ua

 

 ZIK

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST