Львів можуть виключити з ЮНЕСКО через забудову МВС Друк
Заступник міського голови Львова з гуманітарних питань Василь Косів вважає, що Львову може загрожувати виключення зі списку спадщини ЮНЕСКО, якщо Львівський державний університет внутрішніх справ почне будувати житловий будинок на вул. Кривоноса,1, що на території зони ЮНЕСКО.

 

28 листопада Василь Косів повідомив журналістам, що на території університету біля Високого Замку планується будівництво багатоквартирного житлового будинку, на яке міська рада не давала дозволу.

«Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради відмовилось підписати таке історико-містобудівне обґрунтування. Люди пішли до ЛОДА, до обласного управління історичної спадщини і там погодили. Те, що місто не погоджує, залюбки погоджує область. Відповідно, ці документи пішли до Києва, є погодження Міністерства культури», – сказав чиновник.

Косів зазначив, що житловий будинок тут не може бути збудований, місто не підписуватиме відповідних дозволів.

«Виконком таких рішень не буде приймати. Але залишається незрозумілим, як такі ініціативи можуть проходити через обласне управління», – сказав Василь Косів.

З його слів, землею користується університет МВС, який каже, що будинок для викладачів університету на згаданій ділянці має збудувати інвестор. Однак чиновник припускає, оскільки в зверненнях університету фігурує слово «інвестор», то будинок може бут призначений не лише для викладачів.

«Мені невідоме ім’я інвестора чи назва компанії, яка буде забудовувати. Якщо теоретично навіть будинок тут постане, Львів точно з ЮНЕСКО виключать! Тут навіть нема про що говорити, тут Замкова гора, заповідна територія, охоронна зона монастиря (на вул. Кривоноса,1 розташований Костел святого Казимира і колишній монастир реформатів, – ред.). Така руйнація монастиря і забудова не припустима! Ми все зробимо, щоб зупинити ці наміри», – сказав Василь Косів. Він пообіцяв, що якщо буде вчинено дії щодо забудови, – буде і відповідна реакція ЮНЕСКО.

Косів додав, що відбувається певний тиск, мовляв, місто не погодило, натомість погодили в Києві, тому ви, місто, мовляв, тепер також мусите погодити цю забудову. Такі дії призводять, зі слів чиновника, до порушення пам’яткоохоронного законодавства. Він додав, що місто не дасть збудувати цей будинок.

«Мене не цікавить, які погодження є чи ще можуть бути. Найголовніше, що нас має цікавити – це статус Львова в ЮНЕСКО, пам’яткоохоронне законодавство як українське, так і вимоги міжнародних конвенцій», – додав Василь Косів.

 

 Zaxid.net

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST