У Львові біля прокуратури демонструють сучасні засоби катувань в міліції Друк
23 червня, у Львові перед прокуратурою Львівської області активісти ВМГО «Фундація регіональних ініціатив» організували вуличну виставку сучасних засобів катувань, намагаючись привернути увагу громадськості до проблеми стрімкого росту випадків неправомірного застосування сили та катувань в діяльності української міліції.

Як повідомила представниця «Фундації регіональних ініціатив» Людмила Мигляс, для того, щоб не можна було довести факт побиття, однак завдати відчутної шкоди фізичному здоров’ю, часто застосовуються бейсбольні бити, пластикові пляшки з водою, товсті книги, ще одним широко застосовуваним засобом є газовий балончик. Експонати «Виставка сучасних знарядь катувань» відібрані на основі експертних порад. Експертами з підготовки експонатів виступили колишні працівники міліції та адвокати.

Організатори акції роздають також інформаційні листівки з порадами на випадок того, якщо міліціонери б’ють затриманого.

Згадувана акція є всеукраїнською, і присвячена Міжнародному дню проти катувань, який відзначають 26 червня. Такі ж виставки відбуваються в Харкові, Сімферополі, Чернігові, Донецьку, Луганську та перед Генеральною прокуратурою України у Києві.

За даними українських правозахисників, у 2010 році було зафіксовано майже 780 тис. випадків неправомірного застосування сили та катувань в діяльності української міліції, тоді, як у 2009 – 600 тис. Торік у відділках міліції в Україні був 51 смертельний випадок, з початку 2011 року – 26.

 Zaxid.net

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST