Прес-Тур і майстер-клас з екологічної журналістики Друк
Міжнародна ініціатива «Навколишнє середовище й безпека» запрошує журналістів Молдови й 5 областей України (Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Чернівецька й Одеська), що спеціалізуються або бажають спеціалізуватися на висвітленні питань охорони навколишнього середовища й суміжних проблем, взяти участь у прес-турі й майстер-класі з екологічної журналістики.

Захід відбудеться:18-23 липня 2011 р.
Маршрут: Калуш - Сплав по Дністру - Новодністровськ - Чернівці

Міжнародна ініціатива «Навколишнє середовище й безпека» запрошує журналістів Молдови й п'яти областей України (Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Чернівецька й Одеська), що спеціалізуються або бажають спеціалізуватися на висвітленні питань охорони навколишнього середовища й суміжних проблем, взяти участь у прес-турі й майстер-класі з екологічної журналістики, який планується провести в басейні Дністра з 18 по 23 липня 2011 року.

Організатор програми – центр Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) Грід-Арендал (Норвегія – Швейцарія) у співробітництві з ГО «Зелений хрест» (Україна).

Під час 6-денного семінару учасники зможуть обмінятися досвідом, познайомитися з рядом екологічних проблем і шляхів їх вирішення, поспілкуватися з українськими й міжнародними фахівцями, підвищити рівень поінформованості про міжнародні й місцеві екологічні ініціативи.
У програмі майстер-класу:

 • Специфіка екологічної журналістики в сучасному світі;
 • Екологічна тема в загальних й «зелених» медіа;
 • Превентивна екологічна журналістика: роль ЗМІ в попередженні катастроф, вирішенні екопроблем. Підвищення ефективності екоматериалів.
 • Що означає стежити за темою до вирішення екологічної проблеми;
 • Як грамотно висвітлити екологічні проблеми добувної промисловості, міжрегіональних водних басейнів, гідроспоруд та ін.;
 • Доступ до екологічної інформації, Орхуська конвенція;
 • Джерела екологічної інформації. Як написати інформаційний запит;
 • Як зробити захоплюючий репортаж: практика й підходи західноєвропейських ЗМІ в порівнянні з українським досвідом;
 • Жанри в екологічній журналістиці. Журналістське «перевтілення»

Передбачається відвідування проблемної екологічної зони в районі Калуша, сплав по верхньому Дністру, відвідування Новодністровської ГЕС.
Викладачі майстер-класу:

1. Алекс Кірбі (Лондон) – всесвітньо відомий екологічний журналіст із двадцятилітнім досвідом роботи, автор і ведучий багатьох екологічних програм і публікацій «Бі-Бі-Сі». Автор декількох книг, серед яких «Геть старий побут! Як не нашкодити клімату - рекомендації ООН» (ЮНЕП, 2008-9). Досвідчений викладач екологічної журналістики й зв'язків зі ЗМІ, ведучий багатьох журналістських майстер-класів.

2. Сьюзан Боос (Цюріх) - головний редактор щотижневика WOZ Wochenzeitung, Швейцарія (http://www.woz.ch/), має великий досвід журналістської роботи в Україні й Білорусі. Автор книги із проблем Чорнобиля, учасник прес-турів і навчальних програм ЮНЕП у Центральній Азії.

3.Олег Листопад (Київ) – один із провідних екологічних журналістів України. Автор книг «За все живе й зелене», «Штрихи до портрету Українського Лісу», «Феномен святих криниць», лауреат премії «Золоте перо» Національного союзу журналістів України, переможець національного конкурсу на кращий антикорупційний матеріал (2008). Консультант Програми ENPI-FLEG («Правозастосування й управління в лісовому секторі» - www.fleg.org.ua ). Веде блог на сайті "Природа в Україні" pryroda.in.ua/lystopad/

Усі викладачі брали участь у проведенні майстер-класів під егідою ЮНЕП й ініціативи «Навколишнє середовище й безпека» у Донецьку в 2008-му pryroda.in.ua і в Білорусії в 2010-му

Оргкомітет бере на себе всі витрати, пов'язані із проведенням майстер-класу: проїзд (поїздом класу не вище купе або автобусом), проживання, харчування й навчання. Добові не виплачуються.

Журналістам необхідно заповнити Заявку на участь у майстер-класі (див. ЗАЯВКА) і до 15 червня вислати її електронною поштою lystopad2007«at»ukr.net додавши до неї два власні опубліковані екологічні матеріали за останні роки (див. нижче).
Вимоги до журналістських матеріалів

Для працюючих журналістів

Вислати ел. поштою 2 матеріали за останні роки, написаних у будь-якому жанрі (відсканувати із газети або журналу, зберегти у форматі jpg із роздільною здатністю 96 dpi і сильним стисканням так, щоб матеріал читався на моніторі). Бажано, щоб було видно назву видання й дату. Замість цього можна вислати посилання на інтернет-ресурс, де розміщена публікація, або текст сюжету (для радіо й тележурналістів).

Для журналістів, що тільки почали працювати за екологічною проблематикою

Вислати по електронній пошті:

 • 1 матеріал, виконаний у будь-якому жанрі за 2010-2011 рр. (див. вимоги вище)
 • 1 матеріал, виконаний у будь-якому жанрі, який ви прагнете/плануєте опублікувати (файл із розширенням doc)
 • Короткий лист про те, що таке, по-вашому, екологічна журналістика, чому це актуально й цікаво для вас і ваших читачів.

Увага! Не забувайте в темі будь-якого e-mail-повідомлення вказати «Майстер-Клас»

Контакти: Олег Листопад, координатор майстер-класу, Київ, Україна, тел. - + 380 67-320-47-71, e-mail: lystopad2007«at»ukr.net

Форму заявки можна віднайти на: веб-сайті Товариства

 Товариство "Зелений хрест"

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST