А.Салюк, голова ЛОО Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, про стан охорони пам`яток у Львові Друк

“Можна сказати, що клієнт радше живий, аніж мертвий. В цьому напрямку іде якесь виправлення ситуації і наші медіа дуже активно працюють і нам допомагають, подаючи інформацію і про проблеми і про якісь позитивні приклади реставрації пам`яток. Відтак проблема збережння історичних пам`яток є актуальною для широкого загалу, а не лише метою зацікавлення для вузького кола реставраторів.

 

Львівський портал, 18 квітня 2011

Щодо стану пам`яток, то при цьому рівні фінансування не може бути добрим. Ми маємо таку ситуацію, що говоримо про стан пам`яток, але тепер треба не говорити, а фінансувати. Я дума, коли ми будемо активно говорити і домагатися реставрації, то є надія, що й кошти на це з`являться. Адже є приватні інвестори, є приватні чи громадські ініціативи і якщо це буде підкріплене доброю волею та політичними рішеннями влади, то це буде супер.

 

Водночас дуже небезпечним є бажання зробити будь-що з нагоди якоїсь події чи річниці. Я категорично проти реставрації до Євро-2012, бо в цьому випадку головне це терміни і абсолютно нехтується технологічними процесами і методикою реставрації чи дослідження .

А чи можна сказати, скільки коштів потрібно на реставрацію пам`яток у Львові, чи вона є десь зафіксована?

Була озвучена така теза, що для того, аби нормально тривали реставраційній роботи у Львові щорічно треба приблизно 100 мільйонів гривень. Це дало би можливість стабільно як дослідження, так і реставраційні роботи. Я за те, щоби таку суму надавали для Львова, але проти того, щоби ці гроші використовували так, як це було з коштами на підготовку до 750-річчя Львова. Адже коли у виконавців з`являється апетит термінового освоїти ці кошти, без огляду на якість виконаних робіт. Тобто, великі кошти часом ще більше нищать пам`ятки, аніж малі. Відповідно, кошти мають бути при належному управлінні культурною спадщиною, правильних проектах і правильних виконавцях, які зможуть відповідно ці роботи проводити.

Нагадаємо, сьогодні у світі відзначають Міжнародний день пам`яток та історичних місць. Львів має найбільше історичних пам`яток серед міст України.

Львівський портал, 18.04.2011

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST