Львівська міська рада прийняла програму підтримки україномовного книговидання Друк
29 березня виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв програму підтримки україномовного книговидання. Мерія планує надавати україномовним видавництвам міста як фінансову, так і промоційну підтримку.

Запланована пріоритетна підтримка випуску соціально значущих видань у місті, стимулювання місцевих видавців до збільшення випуску видавничої продукції. Поповнення бібліотечних фондів творами місцевих авторів та формування і постійне оновлення асортименту книжкової продукції для забезпечення потреб всіх соціальних груп населення.

«Програма націлена на сприяння у створенні належної реклами україномовного видання, збільшенню кількості книгарень, підвищенню попиту на книги, а також у формуванні світогляду громадян, вихованні у них почуття національної гідності, підвищенні їхнього соціального рівня», - розповів начальник управління культури Андрій Вороновський.

Львів – єдине місто, де виділяються кошти на підтримку україномовного книговидання. Торік виділено 350 тис. грн на випуск 18 книг. У школи закуплено понад 15 тис книжок.

У Львові проходить конкурс на підтримку україномовного книговидання. Такий конкурс проводить ЛМР з 2008 року. Фінансова підтримка видання не може перевищувати 20 000 грн. та становити більше, ніж 50% вартості тиражу. Книжкова продукція, підтримана Львівською міською радою, передається для поповнення фондів міських бібліотек та бібліотек закладів освіти. 2009 року місто дофінансувало 16 книг, 2008 - 15 книг.

Довідка

У місті зафіксовано більше 50 суб’єктів видавничої справи різних форм власності. Впродовж останніх років випуск книг у місті зріс майже в півтора рази, спостерігається стійка стабільна тенденція випуску книжкових видань української мовою.

 Львівський портал

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST