У Львові розповіли, чим заохочуватимуть тисячі волонтерів працювати під час «Євро» Друк
На вимогу УЄФА приймаючі міста в Україні повинні мобілізувати 2,5 тис. волонтерів зі знанням іноземних мов, що безкоштовно на фаховому рівні супроводжували б проведення Чемпіонату Європи з футболу у 2012 році.

Про те, як мотивувати людей зголошуватись у волонтери, вкладати власний час та гроші у комерційний проект, на якому тільки за рахунок продажу квитків УЄФА заробить близько 100 мільйонів євро, думали сьогодні, 23 березня, учасники всеукраїнського круглого столу у Львові.

Про це повідомив кореспондент ЗІКу.

Захід під назвою «Роль громадськості та волонтерського руху студентів в успішному проведенні фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу 2012 р. в Україні і м. Львові» було проведено на базі Львівського інституту економіки і туризму.

Серед доповідачів виступив начальник по роботі з волонтерами УЄФА у приймаючих містах Андрій Банцер. На запитання кореспондента ЗІКу, яким чином збираються вербувати волонтерів для виконання відповідальної, виснажливої та кропіткої роботи, Банцер відповів, що ще рік тому були серйозні підстави сумніватися, що в Україні вдасться змобілізувати достатню кількість людей. Але після того, як відповідальні за роботу з волонтерами провели зустрічі з різними громадськими середовищами, перестороги залишилися позаду.

«Ми проїхали 4 приймаючі міста, всі 4 організаційні комітети і провели зустрічі з громадськими організаціями, з компаніями та просто неформальними активними групами, і побачили з їх боку чіткий інтерес», – повідомив Банцер.

Він пояснив, що в Україні інститут допомоги на громадських засадах розвинений, але це соціальний та екологічний волонтеріат. У той час як спортивний тільки починає набирати обертів: «За минулий рік в Україні пройшло більше спортивних волонтерських проектів, ніж за попередні 20», – зазначив начальник по роботі з волонтерами УЄФА у приймаючих містах. Андрій Банцер додав, що люди з пересторогою ставляться до цієї ідеї до того моменту, поки їм у загальних рисах переказують, що ж пропонується. Натомість, як тільки відомою стає конкретика, усі непорозуміння зникають. «От коли ми людям пояснювали, вони розслаблялися, вірили і дійсно відкривали своє серце новому досвіду. Тому інтерес є, величезний запит є. Дай Боже, щоби Євро закінчилося так, щоб це дало поштовх до дієвого волонтеріату», – сказав він.

Довідка.

Волонтери, які виявлять бажання взяти участь у процесі організації та проведення «Євро 2012» отримають акредитацію на матчі (залежно від обов’язків, які погодяться виконувати), цінні подарунки, колосальний загальний чи вузькоспеціалізований досвід роботи у 20 сферах: управлінні контролем доступу, проведенні акредитації, організації фан-розваг і церемоній під час турніру, подієвій логістиці, транспортній логістиці, програмі гостинності, обслуговуванні телекомпаній, інформаційно-комунікативних технологіях, управлінні інформацією, організації матчів, медіа-послугах, дотриманні маркетингових прав, юридичній допомозі, програмі безпеки, супроводі команд, зоні квитків, технічних послугах, VIP-послугах, системі управління та привітальних послугах. По кожному з цих напрямків волонтер пройде ґрунтовне трьохетапне навчання, отримавши змогу стати справжні профі. УЄФА забезпечує харчування та страхування волонтерів, організовує для них розважальні вечірки як підсумок кожного чемпіонату, створює середовище, де людина може отримати незабутні спогади від спілкування із світовими зірками футболу. Тут можна напрацювати серйозну базу зв’язків і контактів по всьому світу, що будь кому стане у пригоді. Волонтеріат в УЄФА, як зазначають організатори, має багато спільного зі стажуванням у престижній структурі. На підтвердження участі волонтера у масштабній спортивній атракції організатори обіцяють надати сертифікати, що можуть стати серйозним аргументом на користь людини при працевлаштуванні.

 ZIK

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST