У Львові запроваджують нову платформу співпраці з країнами ЄС Друк

Мета «Європейського дому зустрічей у Львові» передбачає створення у Львові своєрідного майданчику, де будуть реалізовуватись спільні програми Європейського Союзу. Основним завданням, яке ставить перед собою «Європейський дім зустрічей» - це розвиток громадянського суспільства, підтримка демократичних змін в державах Центрально-Східної Європи, впровадження правил партнерства в усіх площинах громадського життя.

 

www.lvivrada.gov.ua, 15 березня 2011

Про це повідомили під час прес-конференції за участю Лілії Лемпард, президента польського представництва «Європейського дому зустрічей у Львові», Оксани Чабан, президента українського представництва «Дому зустрічей у Львові» та Василя Павлюка, секретаря Львівської міської ради.

За словами представників ЄДЗ з української та польської сторін, ці цілі можна досягти через спільні дії польських та українських неурядових організацій, а в першу чергу організацій Вроцлава та Львова.

«Створення ЄДЗ забезпечить відповідні умови для обміну думками і досвідом, спрямованими на реалізацію задекларованого стратегічного партнерства і розвиток багатогранних контактів між польським і українським народами. "Європейський дім зустрічей" покликаний формувати громадянське суспільство, підтримувати демократичні перетворення в країнах Центрально-Східної Європи, охоплюючи різні сфери суспільного життя. В найближчих планах - зустрічі, семінари, конференції, інші заходи, в яких братимуть участь партнери з України, Польщі й інших держав ЄС», – повідомила президент українського представництва «Європейського дому зустрічей у Львові» Оксана Чабан.

Муніципалітети двох міст-побратимів, а також депутати Сейму Республіки Польща взяли «Європейський дім зустрічей» під свій патронат.

«Найбільшою цінністю цієї ініціативи є її громадянський характер, те, що лідери польських і українських неурядових організацій, які вже набули чималий досвід спільної реалізації важливих соціальних проектів на території Польщі, України, Німеччини, залучили до співпраці органи місцевого самоврядування і державної влади, представників наукової і бізнесової сфер. Підтримую ідею створення такого дому, адже це не тільки зв'язок між Україною і Польщею, а й між Україною і Європейським співтовариством», - зазначив Василь Павлюк, секретар ради Львова.

Фонд об’єднав 11 неурядових організацій Львова і Вроцлава, а також дипломатичні представництва України та Польщі. Співпраця не обмежуватиметься Львовом і Вроцлавом – залучатимуть і європейські інституції.

«Європейський дім зустрічей на початку планує реалізувати два проекти: «Школу лідерів громадського життя» і програму допомоги дітям Львівщини з проблемами слуху. У «Школі лідерів громадського життя» візьмуть участь 15 українців та поляків. Протягом 14 місяців відбуватимуться зустрічі, обмін досвідом, здобуття знань. Наступний проект – комплексна допомога дітям з вадами слуху. Це і закупівля обладнання для виявлення вад слуху на ранній стадії, і навчання персоналу. Цей захід запланований на 3 роки, вартість проекту становить близько 1 млн злотих. Якщо програма запрацює на Львівщині, то його поширюватимуть на інші українські регіони», – наголосила Лідія Лемпард, президент польського представництва «Європейського дому зустрічей у Львові».

Довідка:

11 березня 2011 року у конференц-залі готелю “Євроготель» відбулась презентація громадської організації "Європейський дім зустрічей у Львові".

У презентації взяли участь міський голова Львова, генеральний консул РП і депутати Сейму РП - голови комісії з соціальної політики і сім`ї Славомір Пєхота, польсько-української парламентарної групи Мірон Сич, депутат Ян Бури, а також керівники виконавчих органів місцевого самоврядування та громадських організацій Львова та Вроцлава.

www.lvivrada.gov.ua

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST