У Львові інавгурували Європейський Дім Зустрічей Друк
11 березня відбулася інавгурація Європейського Дому Зустрічей. В межах цього проекту передбачається, зокрема, організація «Школи лідерів громадського життя» і обладнання однієї з львівських лікарень технікою, що дозволить на ранньому етапі виявляти вади слуху у дітей.

Як повідомив на відкритті офіційної частини інавгураційних заходів, що відбулася у львівському «Євроготелі», співзасновник ЄДЗ Марцін Романовський, в рамках ініціативи уже ведеться підготовка «Школи лідерів громадського життя», участь в якій мають взяти близько 15 осіб з Польщі та України. Романовський наголосив, що інвестиції в людей, які можуть стати двигунами свого суспільного середовища, є необхідними і «Школа» дозволить саме таким людям обмінюватися своїм досвідом.

Своєю чергою ще один представник Фонду ЄДЗ Піотр Кузьняк повідомив про інший проект: організацію обстежень слуху на території Львівської області. В його межах передбачається провести закупівлю відповідного обладнання, підготувати персонал до його використання і запровадити систему обстеження слуху в дітей, аби на ранньому етапі виявляти можливі вади слуху і спрямовувати їх на терапію.

«На другому етапі цієї системи передбачається інший етап обстеження, для якого використовується пристрій «Бера». Передбачається, що в рамках цього проекту такий пристрій буде встановлено в одній з лікарень Львова. Увесь цей захід запланований на 3 роки, вартість проекту становить близько 1 млн злотих. Нашою основною метою є створення комплексної системи, яка в подальшому може бути розповсюджена на інші області України», - зазначив Кузьняк. За його словами, наразі триває пошук коштів для реалізації даного проекту.

Окрім того, передбачається, що Європейський Дім Зустрічей стане платформою для дискусії і обміну досвідом між поляками та українцями, важливу роль у якому відіграватимуть, насамперед, громадські організації. Як наголосив Кузьняк, ключовими елементами цієї ініціативи мають стати місто, люди, енергія та змін.

У своєму вітальному слові львівський міський голова Андрій Садовий, котрий також взяв участь у інавгурації Європейського Дому Зустрічей у Львові, вказав на важливість таких ініціатив. «Вже 5 років одним з месиджів, які ми даємо світу, є месидж «Львів відкритий до світу. Власне, зустрічі, діалоги, дискусії – це те, що притаманне для Львова, що підсилює самі зустрічі, якщо вони відбуваються у Львові», - зазначив мер.

«Я думаю, що ми будемо прикладом для багатьох національностей і народів. Ми будемо всіх запрошувати, щоб разом творити сьогоднішній і завтрашній день», - додав Андрій Садовий.

Своєю чергою генеральний консул Республіки Польща у Львові Гжегож Опалінський у своєму виступі висловив сподівання, що ЄДЗ дасть поштовх для створення в місті Будинку польської культури.

Зазначимо, що участь в інавгурації взяли також депутати польського сейму Мирон Сич, Ян Бури і Славомір Пєхота, а також представники міської ради м. Вроцлав, проректор УКУ Павло Хобзей, радник мера Львова Олексій Побурко та інші.

Zaxid.net

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST