До Львова на «Французьку весну» запросять знаменитого режисера Амоса Гітая Друк
Цього року на фестиваль «Французька весна» ГО «Альянс Франсез» спільно з Посольством Франції в Україні готується запросити знаменитого ізраїльсько-французького режисера Амоса Гітая.

У рамках фестивалю планується провести ретроспективний показ його фільмів. Про це 10 березня під час прес-конференції повідомив представник «Альянс Франсез» Жером Ванепен.

Ж.Ванепен прокоментував ZAXID.NET : «Торік ми запрошували до Львова акторку Міу Міу, а Україну відвідував режисер Ніколя Гульбер. Цього року ми маємо намір продовжити цю традицію. Потреби запрошувати П’єра Рішара чи Жерара Депардьє насправді немає, бо вони самі приїжджають в Україну. Ми намагаємося запрошувати особистостей, які є менш відомі для української аудиторії, однак не менш знамениті у світі».

Він додав: «Амос Гітай – це справді представник великого кіно, і це буде цікаво у Львові. У своєму виборі ми керувалися двома чинниками. По-перше, Україна отримала безвізовий режим з Ізраїлем, а по-друге, - зважаючи на історію єврейської громади у Львові».

Амос Гітай, французький режисер ізраїльського походження. Народився 11 жовтня 1950 року в Хайфі (Ізраїль). Брав участь у війні Ізраїлю з Сирією та Єгиптом в 1973 році. З 1974 року знімав короткометражні ігрові та документальні фільми. У 1986 дебютував в повнометражному кіно. Співпрацює переважно з французькими кінофірмам. Три стрічки ("Кадош", "Кіппур" і "Кедема") у різні роки були представлені в конкурсній програмі Канського кінофестивалю, фільм "Рай" - на Міжнародному кінофестивалі у Венеції. Амос Гітай - лауреат МКФ у Стамбулі (1990) і Сінгапурі (2000).

 Zaxid.net

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST