Після «реконструкції» та «відновлення» історико-архітектурний ансамбль Львова може зникнути безповоротно. Друк
Експерти «СІМ» наголошують: «відновлення історичної спадщини ЮНЕСКО», як і «реконструкція», є поза межами правового поля.

Як стало відомо із ЗМІ, після «реконструкції» на центральну частину Львова очікує ще й «відновлення історичної спадщини», чого камениці, розташовані на території Державного історико-архітектурного заповідника, можуть не витримати.

Експерти «СІМ» наголошують: «відновлення історичної спадщини ЮНЕСКО», як і «реконструкція», є поза межами правового поля. Вони будуть згубними для об’єктів культурної спадщини і спричинять продовження рукотворної руйнації національної пам’яті, що упродовж останніх років триває на території Львова.

Закон України «Про охорону культурної спадщини» (ст.1 «визначення термінів» розділу 1), не передбачає реконструкцій та відновлень на об’єктах архітектури, що становлять ансамбль центральної частини Львова і мають подвійний охоронний статус – Державного історико-архітектурного заповідника та території, що входить до переліку культурної спадщини ЮНЕСКО. А це означає, що всі роботи на об’єктах культурної спадщини повинні проводитися за вимогами чинного пам’яткоохоронного законодавства, яке надає вичерпний перелік містобудівних заходів щодо об'єктів культурної спадщини: консервація, реставрація, ремонт, реабілітація, пристосування та музеєфікація.

З метою запобігання руйнації культурної спадщини керівник програми моніторингу Державної пам’яткоохоронної політики Я. Ясиневич звернулася до голови м. Львова А. Садового з проханням не допустити на пам’ятках архітектури у центральній частині Львова жодних невідповідних чинному пам’яткоохоронному законодавству робіт, а також ознайомити громадськість як з переліком об’єктів, на які запитується сума в 100 млн грн., так і з наявними погодженннями містобудівної документації Держкультурспадщини у відповідності з чинним пам’яткоохоронним законодавством та датою затвердження проектно-кошторисної документації.

Текст звернення для відома і контролю відправлений голові комісії з культури, промоції, ЗМІ та туризму ЛМР Я. Музичку та голові комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища А. Гутнику.

 Центр правових та політичних досліджень "СІМ"

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST