Захистимо право громадських організацій на прозорі державні гранти! Друк

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України відмовляється продовжувати розробку проекту Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм, проектів (заходів), розроблених громадськими організаціями, для виконання яких надаватиметься державна фінансова підтримка».

 

У міністерстві стверджують, мовляв, Міністерство юстиції України не знаходить у Бюджетному кодексі України права КМУ ухвалювати такого роду акт.

Мін’юст не погоджується з правом Кабінету Міністрів організувати ефективне використання бюджетних коштів і ліквідувати конфлікт інтересів розпорядників коштів при розподілі фінансів.

Нагадаємо, що у 2010 році в Державному бюджеті України було передбачено 187,5 млн грн для фінансової підтримки окремих організацій громадянського суспільства. Лише третину цих коштів було розподілено на прозорих конкурсних засадах. Решта суми розподілялася непрозоро серед вузького кола організацій. В результаті близько 20 одних і тих самих громадських організацій інвалідів з року в рік отримують державну фінансову підтримку у розмірі 30 млн 897,5 тис. грн через Міністерство соціальної політики. Решта організацій інвалідів фактично не мають доступу до державної підтримки.

Досі Мін’юст жодного разу не заявив, що Кабінет Міністрів не має права затверджувати цей проект Постанови. Хоча робота над документом ведеться вже майже рік. Перше доручення щодо розроблення ефективних та прозорих механізмів державної підтримки громадських організацій прем’єр-міністр Микола Азаров підписав ще 3 квітня 2010 р. (№17406/1/1-10).

На думку експертів Українського незалежного центру політичних досліджень, Бюджетний кодекс України передбачає повноваження Кабінету Міністрів України затверджувати як порядок розподілу коштів, розпорядниками яких є інші органи виконавчої влади, так і критерії визначення одержувачів цих коштів.

Міністерство освіти та науки, молоді і спорту України, а також Міністерство фінансів погодилися підтримати прозорі механізми підтримки громадських організацій. Хоча раніше висловлювали зауваження до деяких важливих позицій проекту Постанови.

Важливо, що Секретаріат Кабінету Міністрів України налаштований на продовження роботи над проектом Постанови.

Закликаємо всі активні громадські організації відстояти своє право отримувати чесні державні гранти! Для цього просимо надіслати Кабінету Міністрів листи із проханням підтримати проект Постанови КМУ про конкурси проектів для громадських організацій.

Листи необхідно надсилати до 9 березня 2011 року факсом на номер (044) 254 05 84 або на адресу Кабінету Міністрів України (01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2).

Приклад звернення дивіться тут.

Зображення: na-okraine.blogspot.com

 www.govgrant.org.ua

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST