Удар безгрошів’я по дитячому фестивалю читання Друк

Щорічний весняний Львівський міжнародний дитячий фестиваль читання опинився у вирі фінансових проблем. Президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль наголошує, що на суму, виділену з міського бюджету на фестиваль, його провести нереально. Комісія культури, промоцій, ЗМІ та туризму Львівської міської ради розводить руками. Мовляв, грошей немає, що тут поробиш....

 

Високий Замок, 4 березня 2011

На фінансування Львівського міжнародного дитячого фестивалю з міського бюджету передбачено лише 35 тис. грн., - розповіла Олександра Коваль. - Це просто смішна сума для його проведення. Ми просили у міської ради 194 тис. грн., тоді як загальний кошторис фестивалю - 900 тис. грн. Аналогічна ситуація і з Міжнародним літературним фестивалем, який відбувається восени у рамках Міжнародного книжкового ярмарку “Форум видавців”. На його проведення виділяють 120 тис. грн., тоді як торік це було 375 тис. грн. І це знову ж таки лише часткове фінансування: кошторис фестивалю – близько 900 тис. грн. Розумію, є великі проблеми з міським бюджетом. Але міська влада повинна бути зацікавлена у проведенні цих унікальних заходів. Просила б міську громаду не відмежовуватись від цієї теми. Якщо львів’янам і їхнім дітям потрібні ці заходи, вони повинні знайти рішення, як нам допомогти, а якщо ні – відверто про це сказати...

Міська рада необхідності і важливості міжнародного дитячого фестивалю читання, як і інших заходів, які проводить ГО “Форум видавців”, не заперечує. Недофінансування пояснює відсутністю коштів. “У 2010 році бюджет порівняно з 2009-м зменшився на 30 відсотків. Цьогоріч маємо половину того, що мали у 2010 році, - зазначив голова постійної депутатської комісії культури, промоцій, ЗМІ та туризму ЛМР Ярослав Музичко. – Після вилучення боргових зобов’язань перед громадськими організаціями за 2010 рік у нашому розпорядженні - 3 млн. грн. з невеликим хвостиком, заплановані на заходи, конкурсну підтримку... Настільки складного року не було, мабуть, протягом останнього десятиліття. І його треба пережити. Пріоритети у цьому році такі: на першому місці - підтримка дитячих колективів, співочих, танцювальних, образотворчого мистецтва, на другому – заходи, які працюють на імідж Львова, зокрема і заходи Форуму видавців... Комерційні заходи (свято шоколаду, свято пампуха, фестиваль пива...) не фінансуються з міського бюджету”.

- Не хочемо обіцяти Олександрі Коваль того, чого не зможемо виконати, тому говоримо про реальні суми, - пояснює Ярослав Музичко. - З Олександрою Коваль зустрічалися, пробували знайти компромісні варіанти. Домовились, що із заходів, запланованих на проведення Літературного фестивалю, перекинемо частину коштів на проведення дитячого фестивалю. Також запропонували допомогу і підтримку у спілкуванні з власниками готелів, щоб зменшити вартість їхніх послуг для проживання учасників фестивалів.

Вихід із патової ситуації Олександра Коваль бачить у тому, що “міська влада мала б нам посприяти якщо не виділенням коштів, то принаймні наданням необхідних речей, послуг безкоштовно”. Ярослав Музичко коментує: “Міська рада послуг як таких не надає. Якщо користуємось послугами інших підприємств, все одно за це платимо. Та ми можемо допомогти в інформаційному полі: прес-служба міської ради, соціальна реклама”. 

Зображення: Форум видавців

Високий Замок, №42 (4422)

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST