Львівську владу закликають ефективніше сприяти розвитку ОСББ Друк
У Львові відбулася прес-конференція щодо розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) міста, а також щодо звітування посадовців департаменту житлово-комунального господарства міста за минулий рік.

Захід організував Інформаційно-правовий центр “Наше право” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

На думку представників Центру “Наше право”, політика міської ради у сфері розвитку ОСББ потребує суттєвого вдосконалення. Серед найбільших проблем у сфері функціонування ОСББ Львова представники Центру назвали закритість і неефективність місцевої політики, відсутність належної підзвітності посадовців, а також значні часові та бюрократичні перешкоди в отриманні прибудинкових територій, коштів на співфінансування ремонту будинків або технічної документації.

Експерт Центру, керівник ОСББ “Майорівка” Андрій Глуховський наголосив, що головною метою місцевої політики у сфері розвитку ОСББ має стати відкритість і прозорість використання коштів міського бюджету, доступність локальних управлінських послуг і процедур, а також підзвітність міських посадовців перед самими ОСББ про виконання відповідних заходів. Експерт підкреслив, що будь-яке ОСББ міста повинно насамперед мати вільний доступ до інформації про використання коштів міського бюджету.

При цьому Андрій Глуховський поінформував, що з 400 ОСББ прибудинкові ділянки за останніх 5 років отримали близько 4% ОСББ, деякі з них – через судові інстанції.

Експерт Центру Тетяна Сирова вважає, що сфера ЖКГ повинна більше цікавити представників депутатських комісій, адже йдеться про використання 138 млн. грн. у 2010 році. Одначе, за її словами, беручи до уваги звітування виконавчих органів міської ради і, зокрема, департаменту житлово-комунального господарства, можна зробити висновки про фасадність і номінальність принципу підзвітності у Львові.

“Міська рада повинна більш відповідально ставитися до відкритості її діяльності щодо питань реформування житлово-комунального господарства. Безумовно, будь-які кошти, які йдуть на реалізацію програми розвитку ОСББ, мають надаватися на конкурсних засадах”, – заявив незалежний експерт Юрій Танасійчук.

Контакти: Центр "Наше право", Андрій Глуховський, 096 382 382 6, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 ІПЦ НАШЕ ПРАВО

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST