Конкурс “Відзначення Дня Європи в Україні” Друк
Метою конкурсу є підтримка проектів громадських організацій у співпраці з місцевою владою щодо громадського відзначення Дня Європи у містах України.

В рамках Європейської програми МФ “Відродження” надає фінансову, організаційну й експертну підтримку громадським ініціативам для поглиблення європейської інтеграції України. Минулого року Програма підтримала 74 проекти на загальну суму 6 696 937 грн. 2010 року понад 10 тисяч громадян у 17 містах України взяли участь у різноманітних заходах до Дня Європи, організованих за підтримки Програми.

День Європи є одним із символів європейської єдності. Його відзначають щороку в травні. Рада Європи, членом якої є Україна, відзначає День Європи 5 травня – на честь заснування цієї організації цього дня 1949 року. Європейський Союз відзначає День Європи 9 травня – у пам’ять про Декларацію Шумана, міністра закордонних справ Франції, який цього дня 1950 року представив своє бачення майбутньої об’єднаної Європи.

День Європи в Україні встановлено 2003 року Указом Президента (на третю суботу травня). Його щорічно впродовж останніх травневих тижнів відзначають у Києві й інших містах України. Державною цільовою програмою інформування громадськості з питань європейської інтеграції на 2008-2011 роки передбачено два основних типи заходів на відзначення Дня Європи – громадські слухання зі звітуванням влади про наближення до європейських стандартів і масові заходи у центрах міст. Як показує досвід останніх років, чимало заходів місцевої влади з відзначення Дня Європи мають формальний характер і незначний резонанс. Тому існує потреба збільшити роль громадськості та додати Дню Європи в Україні змістовності та яскравості.

Мета конкурсу – громадське відзначення Дня Європи у містах України.

У межах конкурсу буде підтримано проектні пропозиції, що передбачають проведення заходів з нагоди Дня Європи в Україні, зокрема:

 • яскраві масові святкові заходи в центрах міст (паради, акції, гепенінги тощо), присвячені ідеї європейської єдності та європейської інтеграції України;
 • громадські слухання з публічним звітуванням місцевої влади про свою діяльність у впровадженні європейських стандартів в окремо взятому місті;
 • інші заходи на тему європейських стандартів і цінностей в Україні, її історичних зв’язків із Європою;
 • публічні заходи, що інформують про можливості участі в європейських освітніх, наукових, молодіжних, культурних, аудіовізуальних програмах.

Учасники конкурсу – громадські організації у співпраці з місцевою владою.

Додатковою перевагою буде співпраця з регіональними Центрами європейської інформації й іншими громадськими організаціями.

Критерії визначення переможців конкурсу:

 • творчий (креативний) та інноваційний підхід;
 • змістовне наповнення заходів;
 • широта охоплення аудиторії, резонансність проекту;
 • підтримка з боку місцевої влади (керівництва міста), засвідчена документально;
 • відповідність бюджету.

Максимальний розмір гранту:

 • 40 000 грн. (у разі охоплення одного міста (області));
 • 100 000 грн. (у разі міжрегіональних та всеукраїнських проектів).

Загальний бюджет конкурсу – 300 000 грн.

Кінцевий термін подання проектних пропозицій – 21 березня 2011 року. Результати розгляду проектних пропозицій за конкурсом буде оголошено до 22 квітня 2011 року.

Зверніть увагу!

Для участі в конкурсі буде прийнято проектні пропозиції, оформлені винятково згідно з аплікаційною формою Європейської програми для цього конкурсу.
Проектну пропозицію з додатками українською мовою слід подавати у двох примірниках (оригінал і копія), а також обов’язково в електронному вигляді (з усіма додатками) – електронною поштою на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду . Якщо розмір електронної версії проекту з усіма додатками перевищує 3 Мб, електронною поштою слід надіслати лише проектну пропозицію без додатків, а до друкованої версії проектної пропозиції додати електронний носій (диск) із повною проектною пропозицією та з усіма додатками.

До тексту проектної пропозиції слід додати:

 • інформацію про досвід організації, зразки прес-релізів і публікацій у ЗМІ про заходи, які організація проводила раніше;
 • CV всіх залучених до виконання проекту працівників організації та зовнішніх експертів;
 • офіційні листи підтримки з боку місцевої влади з максимально детальним викладенням її зобов’язань щодо реалізації проекту;
 • листи партнерських організацій про співпрацю в цьому проекті.

Фонд офіційно підтверджує отримання проектних пропозицій листом, який надсилає аплікантам упродовж 7 днів із моменту отримання кореспонденції. Про результати розгляду проектних пропозицій аплікантів повідомлять письмово.

Подані на конкурс матеріали не повертаються та не рецензуються. Остаточне рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає. Причин відмови в підтримці проектної пропозиції не повідомляють.

Фонд не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам і фізичним особам.

Проектні пропозиції слід надсилати поштою або приносити за адресою: Європейська програма, Міжнародний фонд “Відродження”, вул. Артема, 46, 04053, м. Київ. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Контакти: Дарина Наконечна, Координатор проектів Європейської програми, 04053, м.Київ, Бехтерєвський пров., 13-А
тел.: (044) 461 95 00, факс: (044) 486 01 66, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Дмитро Шульга, Старший менеджер Європейської програми, 04053, м.Київ, Бехтерєвський пров., 13-А, тел.: (044) 461 95 00, факс: (044) 486 01 66, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Аплікаційна форма

 Портал "Європейський простір"

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST