Програма з збереження історичної пам’яті щодо жертв нацизму Друк
З нагоди 70-ї річниці початку Великої Вітчизняної війни Міжнародна громадська організація «Міжнародний Фонд«Взаєморозуміння і толерантність», м. Київ, оголошує Другий Всеукраїнський конкурс проектів у рамках Програми допомоги жертвам націонал-соціалізму.

Сьогодні ми розбудовуємо нову державу, та чи достатньо знаємо про наше минуле, зокрема про історичні події, пов’язані з найкривавішою і найжахливішою за всю історію людства війні, про загрозу фашизму та мілітаризму, про знущання над нашими співвітчизниками? Чи віддали ми шану, чи виявили розуміння до тих, хто став жертвою історичних реалій і політичних помилок – колишніх в’язнів концтаборів і гетто, примусових працівників націонал-соціалізму?

Трагічні ці сторінки нашої історії сповнені стражданнями, приниженнями і болем. Це сотні тисяч людських життів, похованих на чужині. Це сотні тисяч померлих від наслідків знущань і катувань, пережитих страждань вже на батьківщині. Це сотні тисяч ще живих, хто несе в собі біль, в кого й сьогодні плаче душа від спогадів про минуле. Програма направлена на здійснення заходів щодо збереження пам’яті по історичне минуле, підвищення громадської свідомості, вшанування пам’яті жертв нацистських переслідувань, війн та тоталітарних режимів, проведення тематичних зустрічей свідків історичних подій з молоддю з метою пропаганди ідей гуманізму, проти фашизму та тоталітаризму, поглиблення взаєморозуміння між народами та забезпечення миру.

Міжнародна громадська організація «Міжнародний Фонд «Взаєморозуміння і толерантність» вважає, що люди, які стали свідками жахливих подій в історії людства, що готові поділитися з молоддю своїми спогадами та досвідом, можуть відігравати важливу роль в житті суспільства по вихованню майбутніх поколінь у дусі патріотизму проти фашизму та любих інших проявів тоталітарізму.

I. Цілі програми підтримки

1. Збереження історичної пам’яті щодо жертв нацизму.
2. Підвищення соціального статусу осіб похилого віку – жертв нацистських переслідувань, воєн та тоталітарних режимів, визнання суспільством їх ролі та життєвого досвіду.
3. Залучення свідків подій до активної участі у суспільному житті, підвищення соціального статусу шляхом їх участі у різних заходах.
4. Усвідомлення відповідальності поколінь за історичне минуле, формування свідомості у нинішніх поколінь про вшанування жертв нацизму, воєн та тоталітарних режимів, повагу та турботу про них.
5. Увічнення пам’яті людей, що стали жертвами нацизму, воєн та тоталітарних режимів, донести до життя кожної людини сприйняті історії країни за допомогою заходів направлених на встановлення діалогу поколінь за участі жертв нацизму, воєн та тоталітарних режимів.

II. Хто може подавати заявку?

До участі у конкурсі запрошуються організації і установи, що працюють в Україні і інтересах літніх людей та зайняті соціальною та/або культурно-просвітницькою (бажано такою, що охоплює різні покоління людей) діяльністю, громадські, некомерційні, релігійні організації, установи, що співпрацюють з громадськими об’єднаннями тощо. Заявником проекту є юридична особа, що відповідає вищеназваним вимогам.

III. Цільові групи

Основною цільовою групою є літні люди, перш за все особи, яких націонал-соціалістичний режим використовував на примусових роботах, в’язні концтаборів і гетто, колишні військовополонені, жертви сталінізму. Тому програма перш за все адресована організаціям та закладам, які прагнуть до залучення представників старшого покоління до активного життя. Разом з тим бажана участь в роботі над проектами ініціативних громадян, учнів шкіл та студентів вищих учбових закладів, істориків, працівників державних та муніципальних закладів, а також зацікавлених членів неурядових організацій.

IV. На які проекти можуть надаватися кошти? Грошові кошти надаються організаціям та установам на проекти, які спрямовані на збереження історичної пам’яті щодо жертв нацистських переслідувань, розвиток діалогу між різними поколіннями людей з метою підвищення соціального статусу жертв нацизму, суспільне визнання їх досвіду та життєвих досягнень, залучення їх до активної участі у житті громади, ліквідацію соціальної ізоляції самотніх людей похилого віку.

Основні напрями:

* просвітницькі та пізнавальні заходи;
* проведення історичних досліджень та заходів по збереженню пам’яті про жахливі події війн та тоталітарних режимів (зустрічі зі свідками, історичних подій, встановлення меморіальних дошок, місць по вшануванню історичної пам’яті, пошук місць поховань громадян, що стали жертвами нацизму, та їх впорядкування тощо);
* пошук та опрацювання історичних матеріалів з залученням свідків історичних подій (створення аудіо- та відео- інтерв’ю, архівних альбомів, фото, листів, спогадів та розповідей у співпраці з музеями, спілками ветеранів та колишніми жертвами нацизму, створення портативних (можливо пересувних) виставок архівних матеріалів у супроводженні з лекціями, організація екскурсій тощо);
* заходи за участю представників різних поколінь, де молоді та літні люди дискутують, обмінюються досвідом та ближче знайомляться один з одним (дискусійні клуби, виставки, театральні групи, спів, концерти, тощо).

До уваги, проекти, які передбачають створення аудіо- та відео- інтерв’ю, повинні здійснюватися профільними спеціалістами у цій галузі для досягнення вдалого якісного результату та збереження носіїв наступним поколінням та використання широким колом осіб. V. Фінансування та критерії щодо його надання

Початок реалізації проектів – червень 2011 року. В залежності від обсягу, тривалості та масштабу запланованих заходів обсяг фінансування не повинен перевищувати 240.000 грн. на рік. Очікується заощадливе фінансове планування, що відповідає змісту проекту та місцевим умовам. Виділення коштів здійснюється на конкурсній основі.

Остаточний термін прийому заявок – 1 травня 2011 року.

Заявки розглядатимуться за такими критеріями:

1. відповідність вимогам та тематиці конкурсу;
2. обґрунтування необхідності та актуальності запланованих заходів;
3. проект повинен бути спрямований на вищеназвану цільову групу, переважно на жертв нацизму, воєн та тоталітарних режимів; перевага надається проектам, в розробці яких брали активну участь представники цільової групи;
4. проект повинен бути націлений на подолання соціальної ізольованості літніх та сприяти соціальної активності членів цільової групи;
5. проект повинен передбачатиме участь різних поколінь;
6. якщо проект пропонує заходи по збиранню та збереженню спогадів, необхідно приділити особливу увагу тому, щоб члени цільової групи не відчули повторної травми, пов’язаної з трагічними спогадами. Окремо вітається використання в проекті інноваційних методів роботи зі свідками історичних подій;
7. проект повинен заохочувати волонтерів для його реалізації, а також сприяти розвитку само- та взаємодопомоги. Якщо проект передбачає залучення людей з особливими потребами (наприклад, таких, що є немобільними та потребують спеціального піклування) силами волонтерів, виконавець проекту повинен мати у штаті професійного соціального працівника, який володіє відповідними знаннями та навичками і буде куратором для волонтерів, за необхідності, прийме своєчасне рішення про залучення фахівців з соціальних та/або медичних закладів;
8. просвітницькі програми мають бути адаптовані до вікових особливостей та потреб вікової групи;
9. проект повинен формуванню уважного ставлення до людей похилого віку, визнанню ролі та досвіду людей, що стали жертвами нацизму, воєн та тоталітарних режимів; 10) заявка повинна містити обґрунтований бюджет і план-графік роботи за проектом. Бюджет проекту повинен бути економічно доцільний;
10. перевага надаватиметься проектам з частковим фінансуванням за рахунок власних коштів або третьої сторони.

V I. Процедура подачі заявок та прийняття рішень за ними

Для клопотання про надання коштів необхідно заповнити бланк Заявки. До заповненої та підписаної Заявки необхідно додати завірену керівником організації копії свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, копії установчих документів та підтвердження у вигляді заяви про те, що проект ще не розпочато. Заявка та усі необхідні документи мають бути представлені не пізніше 1 травня 2011 року. Заповнені Заявки встановленої форми можна подавати особисто, надсилати поштою або через кур’єрську службу за адресою: МГО “МФ “Взаєморозуміння і толерантність” вул. Фрунзе,15, м. Київ, 04080.

Подані документи розглядає виключно Правління Міжнародної громадської організації «Міжнародний Фонд «Взаєморозуміння і толерантність» на підставі Принципів діяльності МГО “МФ “Взаєморозуміння і толерантність” по підтримці проектів. Про виділення коштів по проекту Правління Фонду повідомляє організатора проекту у вигляді письмового повідомлення. У разі відхилення проекту обґрунтування не надається.

Початок виконання проектів - червень 2011 року.

Консультування організаторів проектів здійснюється працівниками Міжнародної громадської організації «Міжнародний Фонд «Взаєморозуміння і толерантність» e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Контакти: Тетяна Заворотня, Міжнародна громадська організація «Міжнародний Фонд«Взаєморозуміння і толерантність», Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , (044)462-48-22, * http://www.toleranz.org.ua/

 РЦ "Гурт"

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST