Проект «Громадські ініціативи в реформуванні ЖКГ» Друк
ВГО «Спілка власників житла України» і ЛГО «Центр досліджень місцевого самоврядування» провели засідання робочої групи з вирішення питань щодо реалізації проекту та організації першої конференції по проекту, яка відбудеться у березні цього року.

Засідання робочої групи відбулось 15 лютого у приміщенні профільного комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики.

На засіданні були присутні: Михайло Березовчук – заступник голови правління ВГО СВЖУ, Володимир Бригілевич – голова правління ЛГО ЦДМС, Євген Мальнєв – керівник «Одеського житлового союзу», Володимир Морозов – начальник Київської житлово-комунальної інспекції, Нестор Швець – експерт, юрист ЛГО ЦДМС, Елегіна Людмила – бухгалтер проекту.

Було концептуально обговорено основні результати проекту, які планується досягти на кожному з етапів реалізації, а також очікування учасників від реалізації проекту, зокрема, потенційний вплив на вирішення найбільш гострих проблем ЖКГ України.

Чи не найбільш активна дискусія виникла в ході обговорення нагальних питань щодо законодавчого врегулювання сфери ЖКГ України. М. Березовчук висловив свою думку щодо змін до Закону «Про ОСББ» та їх позитивні і негативні наслідки для розвитку ОСББ в Україні, а В. Бригілевич описав основні проблеми та загрози, що містяться у проекті Житлового кодексу. Є. Мальнєв та В. Морозов висловили свої міркування щодо описаних проблем згаданих законопроектів та свої бачення вирішення цих проблем. Підняті проблеми також будуть предметом дискусії в другій частині запланованої на березень конференції.

В ході обговорення В. Морозов зачепив питання про процес об’єднання Житлової інспекції з іншими контролюючими органами у даній сфері, зокрема, з архітектурним управлінням та потенційні негативні наслідки такого об’єднання.
Є. Мальнєв розповів про практику діяльності ОСББ в Одесі, досягнення та негативні моменти, які можна подолати завдяки належному законодавчому врегулюванню.

Експерт-юрист ЦДМС Н. Швець доповів про хід розробки та процес внесення поправок у проект ЖКУ, а також про зарубіжний досвід врегулювання сфери ЖКГ, який доцільно використати в проекті ЖК.
Було обговорено ідею та практичні заходи з започаткування діяльності постійно діючого прес-клубу для надання журналістам фахової інформації з тематики ЖКГ.

Важливим пунктом засідання робочої групи було обговорення планів щодо проведення першої з циклу конференцій, яка відбудеться у Києві 18 березня ц.р. та прийняття конкретних рішень щодо організації конференції.

Було домовлено, що принцип селекції учасників конференції відбуватиметься наступним чином: по одному учаснику від регіональних відділень СВЖУ, по учаснику від ОСББ з усіх регіонів України, що співпрацюють в рамках проекту, та по представнику від провідних українських громадських організацій, що діють у сфері житлового господарства України. У конференції також запланована участь представників профільного міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та народних депутатів – учасників профільного комітету ВРУ.

Очікується, що приблизна кількість учасників конференції буде в межах 100 чоловік.

Учасники робочої групи опрацювали й тематики конференції, зокрема, було вирішено, що кожен з доповідачів охопить по 2 основні проблеми, що виносяться на обговорення. Основні теми конференції визначено наступні: проблеми укладення угод на надання комунальних послуг, прибудинкова територія, порядок розробки та затвердження тарифів, проблеми співпраці ОМС та ОСББ, проблеми оподаткування ОСББ і управителів.

Насамкінець, учасники вирішили, що результатом конференції буде прийняття певного заключного документу (у формі резолюції або маніфесту), який міститиме основні обґрунтовані побажання до авторів проектів Житлового кодексу та змін до Закону про ОСББ, і який через присутніх на конференції представників міністерства та народних депутатів передадуть до відповідних профільних органів.

Засідання робочої групи як етап реалізації проекту «Громадські ініціативи в реформуванні житлово-комунального господарства»відбулось за підтримки МФ «Відродження» в рамках програми «Посилення впливу громадського суспільства».

Деталі на сайті ЦДМС www.cdms.org.ua і МФВ: www.irf.kiev.ua

 Центр досліджень місцевого самоврядування

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST