У Львові відкрилася виставка про Першу світову війну в Галичині Друк
23 лютого в Історичному музеї ЛНУ ім. Івана Франка відкрилася виставка «Перша світова війна в Галичині: пам’ятки та пам'ять», співорганізаторами якої стала громадська організація «Товариство пошуку жертв війни «Пам'ять».

Як зазначив під час відкриття виставки декан історичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Роман Шуст, у світовій історіографії приділяється значно більше уваги Першій світовій війні, аніж в українській історіографії.

«Перша світова війна була детонатором, поштовхом до формування Легіону січових стрільців, ЗУНР, УНР,і в подальшому інших поколінь, які привели до утворення незалежної України… На сьогодні важливо вивчати цвинтарі, які залишилися після Першої світової війни. Вони розкидані по всій області, вони у дуже занедбаному стані», - сказав Роман Шуст.

Голова товариства «Пам'ять» Любомир Горбач повідомив, що на виставці представлені речі, знайдені впродовж останніх 2-3 років у Карпатському регіоні, які залишилися від боїв 1915 року.

Експонати було виявлено під час польових пошукових досліджень місць боїв, а також за результатами ексгумації останків знайдених вояків. Любомир Горбач зазначив: «Це особисті речі вояків російської імперської армії, німецької та австрійської армій, українців з легіону Січових стрільців… 2014 року Україна і Європа відзначатимуть сторіччя від початку тих трагічних подій. Від початку незалежності багато згадувалося про Першу світову , але мало наголошувалося на тому, що війна відбувалася на території України, в Галичині , яка зазначала значних руйнацій і великих людських втрат.Рідко згадується, щобагато українців воювало у складі російської армії, а їх було близько 4 мільйонів. Також близько смільйона українців воювали в австрійській армії, а крім того, в легіоні Січових стрільців», – зазначив ЛюГорбач.

Окрім експонатів, присутнім демонструють фільм бій за гору Маківку, який товариство «Пам'ять» зняло 2010 року.

Виставка «Перша світова війна в Галичині: пам’ятки та пам'ять». Фото

 Zaxid.net

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST