У Львові готуються до міжнародних автомобільних перегонів «Leopolis Grand Prix» Друк
До 80-річчя Перших міжнародних кільцевих автомобільних перегонів трасою «Львівський трикутник» у Львові 10-12 червня відбудуться міжнародні автомобільні перегони ретроавтомобілів «Leopolis Grand Prix».

Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив президент авто-фан-клубу «ЗАЗ КОЗАК» Євгеній Кравс.

За словами Є. Кравса, у програмі заходу заплановано багато різних акцій: виставки-презентації класичних автомобілів, ретро-парад та шоу-перегони «Запорожців ЗАЗ 965». Окрім того, в цей час Львів прийме етап чемпіонату України з кільцевих перегонів та любительські автогонки «Дипломат-ралі» (для представників дипломатичних корпусів закордонних держав в Україні).

Як розповів віце-президент авто-фан-клубу «ЗАЗ КОЗАК» Роман Фернеза, очікується, що у перегонах візьме участь близько сотні старовинних авто. «Учасники змагатимуться з роздільним стартом, а для того, щоб вберегти ретроавтомобілі від аварій запровадять обмеження швидкостей. Порушникам нараховуватимуть штрафні бали», – сказав він.

Організатори сподіваються, що перегони «Leopolis Grand Prix», які відбуватимуться згідно з правилами Міжнародної федерації класичних авто (FIVA), будуть внесені у міжнародний перелік офіційних заходів у Європі. А також на те, що наступного року циклічні перегони включать у програму заходів Євро-2012, адже вони відбуватимуться у проміжку між другим та третім футбольними матчами Євро у Львові і зможуть цікаво заповнити цю «паузу» для туристів.

Довідково.

8 вересня 1930 року стартували перші кільцеві перегони вулицями Львова, які через характерну форму траси (трикутник зі зрізаними кутами), отримали назву «Львівський трикутник». Траса проходила вулицями Вітовського, пл. І Франка, Стрийська, Гвардійська. Ця траса фактично без змін збереглась й до сьогодні.

Організатором заходів був Малопольський Автомобільний Клуб (МАК), зі штаб-квартирою у Львові. Перегони було організовано на зразок кільцевих перегонів міськими вулицями «Гран-прі Монако» (Монте-Карло), які стартували всього роком раніше.

Уже в 1931 році кільцеві перегони у Львові набули міжнародного статусу, а з 1932 року отримали назву і статус «Гран-прі Львова».

До Львова з’їжджалися зірки тогочасного автомобільного спорту з понад 10 країн Європи.

Зважаючи на кризову ситуацію в економіці та політиці перегони 1934 року було скасовано. Усі спроби відновити їх у наступних роках не дали результату. Після ІІ Світової Війни будь-яку інформацію про Гран-прі Львова було відправлено у забуття, як таку, що не мала жодного стосунку до історії СРСР.

 Львівський портал

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST