У Львові «знищили» слова-паразити: «блін», «тіпа», «карочє» Друк
21 лютого у Львові біля пам’ятника Тарасові Шевченку розпочалась акція До Дня української мови «Знищ своїх паразитів», у межах якої львів’ян закликають написати на спеціальній «антипаразитній дошці», яку тримали «дезінфектори», і «знищити» їх, перекресливши червоним кольором.

Відтак кожен, хто «знищить» своїх паразитів, отримує «сертифікат», який засвідчує, що людина намагатиметься не вживати слів, які забруднюють її мову.

Як стверджують організатори флеш-мобу, Молодіжний націоналістичний конгрес, слова-паразити засмічують нашу мову, стають поганою звичкою, однак не несуть в собі жодного значення.

Відтак, на «антипаразитній дошці» з’явились такі слова: «я рахую» (у значенні «я вважаю»), «тіпа», «блін», «карочє», «я в шокє», «любим» (в значенні «будь-яким»), «мішає» (в значенні «перешкоджає»).

Співорганізатор акції Андрій Бень наголосив: «Слова-паразити, як вірусні захворювання, передаються від людини до людини». Він наголосив, що метою акції є виявлення таких слів і «знищення», аби перестати їх вживати у мовленні.

Zaxid.net

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST