Проект Положення про Реєстр неприбуткових організацій необхідно доопрацювати – О. Вінніков Друк

Проект Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій потребує значного доопрацювання, аби він нарешті міг діяти в інтересах неприбуткових організацій. Про це заявив голова правління Мережі розвитку європейського права Олександр Вінніков. «Цей документ наразі практично дублює чинне Положення, затверджене ще у 2000 році», – зауважив експерт.

 
У проекті Положення залишається кілька досі не врегульованих істотних пунктів. Зокрема, постає питання, протягом якого часу податкові органи мають розглядати заяви про надання або зміну ознаки неприбутковості. Крім того, не визначено, в якому порядку мають оскаржуватися необґрунтовані відмови або рішення про позбавлення організацій такої ознаки.

Також О. Вінніков зазначив, що проект Положення не встановлює, в який період починає діяти саме рішення – протягом всього кварталу чи з наступного кварталу.

«Таким чином, виникають колізії у застосуванні цього Положення», – резюмував експерт.

За його словами, важливим є і те, що перелік кодів неприбутковості не повністю співпадає з тими пунктами, які вміщені в Податковому кодексі.

«Зокрема, тільки частина громадських організацій отримують код «0006» (один із 16 кодів, передбачених проектом). В той же час згідно з Конституцією всі громадські організації рівні перед законом. Тобто для решти громадських організацій треба було виділити окремий код, який дозволяв би не включати їх в одну групу разом, скажімо, з гаражними кооперативами або дачними товариствами», – зазначив О. Вінніков.

Ще одне серйозне питання стосується форми документів для подання до Реєстру неприбуткових установ та організацій, які в проекті не наводяться. В той же час в інших податкових реєстрах такі форми є (як-от форма для платників податку на додану вартість).

«Крім того, в проекті Положення вказано, що коди надаються на підставі тих кодів, які присвоює Державне управління статистики України цим організаціям. Тут також можливі різні варіанти. Як ми бачимо з даних Держкомстату, приблизно 500 громадських організацій отримали основні коди діяльності в сфері переробної промисловості, державного управління або інших сфер, які не стосуються, в принципі, неприбуткової діяльності», – сказав голова правління Мережі розвитку європейського права.

Український незалежний центр політичних досліджень готує поправки до проекту Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій. Надсилайте, будь ласка, свої пропозиції Анастасії Красносільській на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Зауваження та пропозиції до проекту наказу ДПА України «Про затвердження Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій» від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань також приймаються на адресу розробника: поштову – 04655, МПС, м. Київ – 53, Львівська площа, 8, ДПА України, Департамент адміністрування податку на прибуток та інших податків і зборів (обов’язкових платежів), електронну – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

Консультації щодо проекту можна отримати за телефоном 247-33-59 (Боліла Раїса Іванівна).

Ви також можете переглянути на офіційному веб-сайті Державної податкової адміністрації України такі документи:

Фото: www.gromzakon.org.ua

www.gromzakon.org.ua

 

 

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST