Судові механізми у протидії дискримінації за ознакою інвалідності Друк
Оголошується конкурсний відбір для участі в навчальному курсі «Застосування судових механізмів у протидії дискримінації за ознакою інвалідності»

Харківська обласна фундація «Громадська Альтернатива» разом із Національною Асамблеєю Інвалідів України оголошує конкурсний відбір учасників навчального курсу «Застосування судових механізмів у протидії дискримінації за ознакою інвалідності». Курс є одним із заходів Національної освітньої програми «Розуміємо права людини» й відбувається за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

В рамках курсу під стратегічною судовою тяжбою розуміється особливий тип правових дій, спрямованих на зміну законодавства або практики його застосування через доведення справ до прецедентних судових рішень.

Під час курсу планується розробити стратегії судових тяжб за обраними конкретними випадками проявів дискримінації за ознакою інвалідності в Україні, очікується, що учасники курсу після його закінчення розпочнуть самостійне впровадження спланованих дій відповідно до розроблених стратегій.

Курс передбачає участь у трьох заходах:

 • Дистанційна сесія 1 (березень – травень 2011 року) – основи прав людини; права людей з інвалідністю в контексті прав людини; національні та міжнародні механізми захисту прав людини та прав людей з інвалідністю; заборона дискримінації як одне з фундаментальних прав людини; визначення дискримінації за ознакою інвалідності.
 • Практичний семінар (7 – 11 липня 2011 року. Національний центр паралімпійської та дефлімпійської підготовки та реабілітації інвалідів «Україна», м. Євпаторія) – стратегічна тяжба як ефективний інструмент захисту прав людини; розробка стратегій судових справ за обраними реальними ситуаціями. Організатори забезпечують проживання та харчування учасників у Національному центрі «Україна», витрати на проїзд до місця проведення семінару та в зворотньому напрямку (за наявності проїзних документів у межах вартості проїзду рейсовим автобусом або купейним вагоном поїзда та за умови відвідування всіх заходів семінару), у виключних випадках за окремим запитом – супроводжуючу особу.
 • Дистанційна сесія 2 (липень – серпень 2011 року) – вдосконалення розроблених стратегій, конкурс щодо надання фінансової підтримки для підготовки впровадження найкращих стратегій.

Вимоги до потенційних учасників:

 • Досвід участі в навчальних заходах з захисту прав людини та/або активної діяльності в сфері захисту прав людини та/або прав людей з інвалідністю;
 • Висока зацікавленість у роботі з захисту прав людей з інвалідністю;
 • Висока мотивація до реалізації розроблених під час курсу стратегій судових тяжб; • Готовність до довгострокової роботи над вирішенням системних проблем у сфері протидії дискримінації за ознакою інвалідності;
 • Готовність співпрацювати з іншими учасниками, в тому числі в рамках регіональної команди, та з організаторами;
 • Готовність до співпраці з регіональними правозахисними організаціями та організаціями, які працюють в інтересах людей з інвалідністю;
 • Готовність узяти участь у всіх навчальних заходах курсу, включно з дистанційним навчанням;
 • Можливість вільного використання інтернету під час проходження дистанційних сесій;
 • Бажано - юридична освіта та/або практика ведення судових справ, зокрема щодо захисту прав інвалідів;
 • Вільне володіння російською мовою (для спілкування з міжнародними експертами).

Під час відбору, крім зазначених вище вимог, буде враховуватися регіональне представництво для формування регіональних команд, а також можливість сформувати робочі групи відповідно до запропонованих проблемних ситуацій для розробки стратегій.

Для участі в конкурсному відборі потрібно зробити:

 • Крок перший: Зареєструвати свою кандидатуру на участь у курсі «Застосування судових механізмів у протидії дискримінації за ознакою інвалідності» та дочекатись підтвердження реєстрації вашої кандидатури. Для реєстрації необхідно заповнити анкету онлайн.
 • Крок другий: Підготувати та надіслати есе (до однієї сторінки) на тему «Проблеми дотримання прав людей з інвалідністю в моєму регіоні». Підготовлені есе треба надіслати організаторам електронною поштою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

Ваша кандидатура вважається зареєстрованою, а есе прийнятим на участь у конкурсі, якщо ви отримали про це повідомлення від організаторів.

Останній день подачі заявки – 23 лютого 2011 року. Учасники конкурсу будуть повідомлені про результати відбору до 1 березня 2011 року. Заявки, надіслані пізніше зазначеного терміну, розглянуті не будуть.

Контактна особа: Марія Ясеновська, ХОФ «Громадська Альтернатива», т. 0504023456, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду та Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

Контакти: Марія Ясеновська, ХОФ “Громадська Альтернатива”, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , +380504023456

 РЦ "Гурт"

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST