Конкурс на фінансування проектів у галузі прав людини Друк
У 2011 році Федеральний уряд Німеччини знову надаватиме по всьому світу сприяння проектам із захисту прав людини.У 2010 році Посольство Німеччини в Києві підтримало в Україні чотири правозахисних проекти на суму в еквіваленті 104 000 євро.

З огляду на їхній успішний перебіг також і в 2011 році знову надаватиметься підтримка новим проектам.

Хто, що і як отримає сприяння:

 • Хто: Впродовж багатьох років із заявками можуть звертатися офіційно зареєстровані неурядові організації чи офіційні органи України (особливо нижнього рівня), діяльність яких орієнтована на права людини. При цьому особливо вітається парнерство між недержавними і державними заявниками чи місцевими бюро міжнародних організацій (UNICEF, UNIFEM, UNDP).
 • * Що: нові, конкретно окреслені проекти, що тривають близько 6 місяців і шляхом просвітницької діяльності, інформування, консультування, навчання сприяють традиційним сферам захисту прав людини, зокрема побудові правової держави, свободі віросповідання, засобів масової інформації, правам жінок і дітей, поліпшенню ситуації у системі виконання покарань, розвитку національних меншин. Детальні дані про те, яким темам надається сприяння, можна знайти у Пам’ятка для заявників [pdf, 86,91k]
 • При цьому перевага надається проектам із щонайменше регіональним, а ще краще – загальнонаціональним ефектом.
 • Сприяння може надаватися лише документально підкріпленим видаткам у зв’язку із проектом, наприклад навчанню, семінарам, робочим групам, прес-конференціям, в особливих випадках – тимчасово найнятим для реалізації проекту експертам, консультантам, доповідачам чи виступаючим, а також витратам на оплату допоміжного персоналу у зв’язку із проектом, оренду приміщень для заходів чи тимчасове облаштування бюро проекту. В рамках проведення семінарів може, наприклад, надаватися сприяння витратам у зв’язку із місцем проведення заходу, технічною організацією заходу (техніка, перекладачі і т.д.), а також підготовці у формі запрошень та подальшій роботі у формі складання звітів про зміст, перебіг та результати семінару. Сприяння може надаватися також на гонорари для запрошених доповідачів. В проектах, що отримали сприяння, прийняті під час семінарів та інших заходів витрати на частування мають бути обмеженими до необхідного мінімуму. Витрати на проїзд, наприклад, для прибуваючих експертів/учасників або ж співробітників проекту теж можуть отримати сприяння. В принципі відшкодуванню підлягають лише витрати на найбільш вигідні за ціною і прийнятні транспортні засоби.
 • Як: передовсім вимагається власний фінансовий внесок заявника у розмірі близько 15%.
 • До цього додається фінансове сприяння Федерального міністерства закордонних справ Німеччини у розмірі від 20.000 до 50.000 євро на проект. Можливі обґрунтовані винятки.
 • Проекти повинні бути завершеними щонайпізніше до 31.12.2011 р.

Не надається сприяння:

 • Організації чи інституції, що звертається із заявкою, самій по собі.
 • Поточним витратам організації, що звертається із заявкою, які б виникли у неї і без здійснення проекту – наприклад, орендна плата, заробітна плата постійного персоналу, бухгалтерські та адміністративні витрати.
 • Матеріальним придбанням, таким як, наприклад, комп’ютери, меблі чи терапевтичні апарати.
 • Тому ці витрати не можуть бути ані частиною плану фінансування, ані доказом наступного використання коштів.
 • Поточні витрати організації, що звертається із заявкою, теж не можуть бути враховані в рамках власного фінансового внеску.
 • Заявкам окремих осіб або ж об’єднань, що займаються суто представництвом інтересів.
 • Проектам, розрахованим на багато років.
   

Проектна заявка:

 • Визнаються лише заявки у паперовій формі (в 1 екземплярі). Надіслані електронною поштою проектні заявки не опрацьовуються.
 • Бланк заявки має заповнюватися німецькою або англійською мовою ґрунтовно і повністю.
 • Якщо є організації-партнери, у проектній заявці слід навести дані про змістовну участь організації-партнера.
 • Важливою частиною є план фінансування (у гривнях), при складанні якого просимо користуватися виключно таблицею, приведеною у проектній заявці, рядки якої можуть бути довільно розширені. План фінансування повинен містити також часовий прогноз звернення по кошти. Якщо організація-партнер робить (добровільний) фінансовий внесок до проекту, дані про її фінансовий внесок слід навести у проектній заявці та плані фінансування і підтвердити їх підписом та печаткою організації-партнера.
 • Із проектною заявкою заявник складає також заяву про те, що загальне фінансування проекту (із урахуванням сприяння в рамках заявки) забезпечене і що захід ще не розпочався.
 • Заявка має бути подана до Посольства не пізніше 1 березня 2011 р.
 • Рішення про сприяння проекту ухвалюється Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини у Берліні. При цьому діє принципове правило: чим конкретніші заявка, дані про проект, організацію-виконавця та фінансовий план, тим вищі шанси на позитивне рішення!
 • Ви можете розраховувати на рішення протягом 3-х місяців після надходження заявки до Посольства. Лише після підписання договору в Посольстві Ви зможете розпочинати Ваш проект. До цього не можна здійснювати будь-які видатки чи брати зобов’язання за проектом!

Бланк заявки німецькою мовою [pdf, 85,91k]
Бланк заявки англійською мовою [pdf, 104,28k]

Вказівки щодо завершення проекту:

 • Після завершення проекту до 31.01.2012 потрібно подати всі документи в оригіналі до Посольства у Києві. До них належать також ті документи, якими підтверджується використання коштів сприяння проекту іншими організаціями.
 • Після перевірки документів Посольством, яка може зайняти декілька місяців, Ви отримаєте всі документи назад. Після цього Вам потрібно зберігати їх ще протягом 5 років. Впродовж цього часу можуть відбутися додаткові перевірки з боку центральної німецької установи із фінансової звітності.
 • Якщо Вам будуть тимчасово потрібні ці документи для пред’явлення податковим органам України, це можна зробити. Тоді перевірка Посольства призупиняється на короткий період часу, доки Ви знову не надасте нам документи.

Поштова адреса Посольства: Посольство Німеччини в Києві, Консульський відділ, RK-20, Проекти із захисту прав людини, вул. Богдана Хмельницького, 25, 01901, Київ

Контактні особи: Кореспонденція німецькою чи англійською мовою: Пан Герварта Берґера (Herwart Berger)

Кореспонденція німецькою чи українською мовою: Пані Галина Барнич
http://www.kiew.diplo.de/

 ngo.donetsk.ua

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST