Громадськість боронить парк «Знесіння» Друк

Нашумілий скандал щодо забудови парку “Знесіння” тягнеться уже п’ятий рік. Депутати Львівської міської ради минулої каденції виділили ТзОВ “Архібуд” земельну ділянку на вулиці Довбуша, 15, для будівництва.

 

Високий Замок, 11 лютого 2011

Проти цього виступили громадські організації Львова, які вимагають не будувати багатоповерхового житла в охоронній зоні парку. Законодавство дозволяє лише рекреаційне будівництво. Після протестів громадських організацій торік депутати мерії прийняли ухвалу, змусивши інвестора будувати у парковій зоні готельно-відпочинковий комплекс, щоб зберегти рекреаційне призначення ділянки. Однак захисники парку вважають, що проект споруди зовсім не нагадує невеличкий двоповерховий готель.

Прокуратура Львова знову нагадала про стару-нову справу “Знесіння” і подала позов до Галицького районного суду. Як розповіла кореспонденту “ВЗ” голова комітету захисту і розвитку парку “Знесіння” Наталка Криничанка, на суді представник ТзОВ “Архібуд” вимагав закрити справу. За словами пані Криничанки, прокуратура Львова вивчила документи справи, зокрема ухвали сесії, і побачила чимало зловживань. “Найбільші порушення – заборона будувати житло у парковій зоні із трьома ступенями захисту, - каже вона. - Парк розміщений у зоні ЮНЕСКО. Прокуратура підтримує ініціативну групу, яка захищає парк від забудовників”.

Ініціативна група, що взялася за захист парку, не проти зведення готельно-рекреаційного коплексу. Головне, щоб забудовники не ізолювали територію біля споруди від доступу львів’ян, не забороняли гуляти в парку та відпочивати. Більшість мешканців довколишніх вулиць за те, щоб територію колишнього військкомату (саме на цьому місці будуватимуть) доглядали. “Доля земельної ділянки у парку “Знесіння” залежить від рішення суду, - зазначає Наталка Криничанка. - Тільки після цього міська рада може переголосувати попередні ухвали сесії”.

Начальник відділу правового забезпечення роботи виконавчих органів Львівської міської ради Роман Оліярник, який представляє інтереси мерії у суді, запевнив, що міська рада готова виконати рішення суду, яким би воно не було. “Позиція Львівської міської ради щодо справи парку “Знесіння” залишається незмінною: ми на боці громадськості, прокуратури, - каже він. - Якщо суд визнає ухвали незаконними, то міська рада зобов’язана виконати рішення суду”.

Високий Замок, 11.02.2011

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST