Зелене світло для неповносправних Друк

З 1 лютого у Львові запрацює Агенція з працевлаштування інвалідів. Сьогодні працевлаштуватися у Львові вкрай важко, тим паче неповносправним. Часом вакансії, які пропонують роботодавці, не зовсім придатні для людей, які мають групу інвалідності. Буває так, що вимоги до працівника, які ставить працедавець, неповносправним виконати не до снаги. А працювати людина має бажання…

 

Львівська пошта, 25 січня 2011

Загалом торік до міського центру зайнятості у пошуках роботи звернулося 364 особи з інвалідністю, тоді як у Львові для таких людей була 791 вакансія. Аналогічна тенденція і у 2011-му – у міському центрі зайнятості зареєстровано 135 інвалідів за 219 вакансій. Таку статистику наводить директор Львівського міського центру зайнятості Олег Рісний. Загалом торік центр працевлаштував 59 неповносправних, 47 осіб пройшли професійне навчання, ще 22 взяли участь у громадських роботах.

Тим часом нині у Львові є іноземні підприємства, які хочуть, щоб у них працювали 4% неповносправних (це, до речі, передбачає українське законодавство). Натомість їхні керівники кажуть, що самим знайти працівників цієї категорії важко. Тому товариство “Зелений хрест” у рамках програми “Кожен має право на працю…” разом із міським центром зайнятості створюють недержавну неприбуткову Агенцію з працевлаштування неповносправних осіб, яка працюватиме у Львові з 1 лютого.

За інформацією організаторів, доцільність такої структури, яка була б посередником між працедавцем чи державною структурою і самою неповносправною людиною, є вкрай важливою. “Є дуже багато структур, які пропонують роботу, проте інформація до кінцевого споживача так і не потрапляє. Найчастіше вакансії є у міському центрі зайнятості, до якого чимало людей просто не доходить. Також сьогодні роботодавці мають певний переляк щодо працевлаштування на своєму підприємстві неповносправних”, – розповідає Олександр Волошинський, голова товариства “Зелений хрест”. Мовляв, інваліди не зможуть виконати роботу належним чином. У рамках цього проекту для таких компаній проводитимуть семінари з психологічної підготовки до праці з інвалідами та надаватимуть необхідні юридичні консультації.

Так, до “Зеленого хреста” звернулися працедавці одного з супермаркетів. “Нас попросили допомогти підшукати працівників на каси. Відповідно до нашої бази даних, зі ста осіб лише четверо людей підходило за кваліфікацією. З них лише одну людину було працевлаштовано”, – каже Олександр Волошинський.

Окрім цього, в товаристві підготують 20 осіб для супроводу інвалідів. У їхні обов’язки входитиме допомога людині під час працевлаштування та адаптації до колективу. Це здебільшого стосується осіб із вродженими вадами, які ніколи не працювали в колективах, а також людей, які мають вади мовлення. Супровідними особами будуть волонтери та студенти останніх курсів вишів, які вивчають соціальну роботу або психологію. “Дуже часто інвалідам пропонують роботу вдома. Коли людина може пересуватися, то їй не потрібна така робота Краще нехай вона йде у колектив і там розвивається”, – резюмує керівник ГО “Зелений хрест”.

 Фото: Львівська пошта

Львівська пошта, № 8 (1040)

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST