У Львові створять Агенцію з працевлаштування неповносправних осіб Друк
У Львові з 1 лютого розпочне свою діяльність Агенція з працевлаштування неповносправних осіб. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив керівник громадської організації «Зелений Хрест» Олександр Волошинський.

За словами Олександра Волошинського, товариство «Зелений Хрест» в рамках програми «Кожен має право на працю» і завдяки проекту «Розвиток громадянського суспільства» запланувало створити першу в Україні недержавну і неприбуткову Агенцію з працевлаштування неповносправних осіб.

«Ідея цього проекту виникла внаслідок реалізації попереднього проекту «Кожен має право на працю», який ми реалізовували на території Львівщини протягом останніх років. Попередній проект показав брак структури, яка би стояла між державними установами та громадськими організаціями і особами з інвалідністю, які шукають роботу», - зазначив керівник ГО «Зелений Хрест».

Олександр Волошинський пояснив, чому доцільно створювати таку структуру.

«Не всі особи з інвалідністю перебувають на обліку міського центру зайнятості. Окрім того, не всі неповносправні особи знають куди звернутися за сприянням у працевлаштуванні і не всі довіряють певним державним структурам», - зауважив представник громадської організації.

Протягом цього проекту планується інформувати через громадські організації, асоціації інвалідів, різні товариства, де неповносправні особи можуть знайти роботу. Адже хоча є дуже багато структур, які пропонують роботу, але інформація до кінцевого споживача не завжди доходить.

За словами Олександра Волошинського, існує проблема з підприємцями, які зазвичай виглядають переляканими, коли їм говорять, що треба взяти на роботу особу з інвалідністю. Саме тому в Агенції окремо для підприємців будуть проведені семінари по психологічній підготовці та по юридичній консультації. Таку ж психологічну чи юридичну допомогу мають змогу отримати неповносправні люди. Адже багато осіб з інвалідністю, які отримують допомогу від держави, бояться йти на роботу через те, що втратять пенсію по інвалідності. Всі юридичні моменти в такій справі зможуть пояснити фахівці в Агенції.

За повідомленням Олександра Волошинського, в рамках цього проекту також буде підготовано 20 осіб для супроводу людей з інвалідністю. В функції супроводжуючих буде входити зустріч з працевлаштованою особою протягом тижня, щоб допомогти їй адаптуватися в колективі. Допомога з адаптацією особливо буде потрібна людей, які народжені з інвалідністю і ніколи не працювали, а також особам, які мають вади мовлення. Здебільшого супроводжуючими будуть студенти останніх курсів, які вивчають соціальну роботу або психологію, вони працюватимуть на волонтерських засадах.

«Дуже часто особам з інвалідністю пропонують надомну роботу. Та не треба їм такої роботи, якщо людина може пересуватися. Краще нехай людина йде в колектив, вона там розвиватиметься», - наголосив керівник ГО «Зелений Хрест».

Як зазначив Олександр Волошинський, часто у своїй роботі вони стикаються з неповносправними людьми, які вважають, що їм взагалі не треба працювати, адже якщо вони народилися з такою проблемою, то держава їм винна.

«Ми хочемо пропагувати цю ідею працевлаштування як елемент соціалізації людини і розкриття її можливостей. Люди, які вважають, що їм всі зобов’язані і яким добре сидіти вдома, побачать як неповносправні люди йдуть на роботу і як їхнє життя змінюється», - зауважив очільник громадської організації.

 Вголос

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST