Працедавці не хочуть брати на роботу жінок Друк

Серед причин небажання працевлаштовувати після декретної відпустки – втрата професійних навичок та чергова вагітність. Сьогоднішній ринок працевлаштування в Україні досить упереджено ставиться до жінок, які мають дітей. Так, лише 39% вітчизняних компаній, за інформацією незалежної компанії соціологічних досліджень “Regus”, готові взяти їх на роботу. Зокрема, у Львові такі жінки дуже часто потерпають від шахрайств із боку компаній.

 

Львівська пошта, 25 січня 2011

Як розповідає “Пошті” юрист Західноукраїнського центру “Жіночі перспективи” Христина Кіт, до них неодноразово звертались молоді матері, які хотіли влаштуватись на роботу, але так і не змогли цього зробити. Часто буває й таке, що жінка перебуває в оплачуваній відпустці для догляду за дитиною, а фірми змінюють назву або юридичну адресу. Жінка не може навіть зв’язатись із працедавцем і забрати свою трудову книжку.

“У такому випадку ми звертаємося в регіональне управління праці і соцзахисту та у прокуратуру з відповідними скаргами. Уже на рівні прокуратури викликають роботодавців. Лише після цього жінка сама має право звільнитись чи далі працювати у цій фірмі”, – розповідає юрист.

Загалом в Україні серед 52% підприємств, які планують збільшити штат, тільки 39% компаній-респондентів заявили про готовність узяти на роботу жінок, які мають дітей. Та й ця цифра менша на 20%, порівняно із минулим роком. Про такі результати інформує компанія “Regus”.

Серед причин небажання влаштовувати на роботу після декретної відпустки, за результатами дослідження, 37% опитаних висловили побоювання з приводу того, що співробітниці, які мають дітей, будуть демонструвати меншу гнучкість у роботі, ніж інші. 33% компаній вважають, що працівниці знову підуть у декрет незабаром після влаштування на роботу, а 24% – що професійні навички таких жінок втрачені.

Хоча, з іншого боку, більшість опитаних компаній цінують працю співробітниць, які повернулися з декретної відпустки на колишні робочі місця. Вони вважають, що ті, хто відмовляється влаштовувати своїх працівниць хоча б на неповний робочий день, втрачають цінні робочі кадри. Адже, зокрема, в Україні жінки становлять половину загальної кількості працівників і, порівняно з чоловіками, частіше обіймають посади у професійних і суміжних сферах завдяки вищому рівню освіти.

Гнучка політика організації праці стає нормою в бізнесі, і компанії з інноваційним способом мислення дозволяють своїм співробітникам працювати в ті години, що їм підходять, або близько до будинку, забезпечуючи для них робочу атмосферу, в якій ті зможуть піклуватися про родину та водночас показувати високі результати.

Також близько 56% опитаних підприємств вважають, що жінки з дітьми мають навички, які важко знайти на сучасному ринку праці. Вони володіють великим досвідом роботи і професійними навичками, та при цьому не вимагають високої оплати праці.

За словами юриста Христини Кіт, така тенденція не є здоровою, адже кожна людина повинна отримувати заробітну плату відповідно до своєї роботи. Проте жінки погоджуються на такі умови лише для того, щоб мати хоча б якийсь стабільний заробіток.

Незважаючи на цінність таких працівників, компанії відмовляють їм у влаштуванні на роботу, боячись, що сімейні обов’язки перешкоджатимуть їм працювати з повною віддачею.

Любов Максимович, керівник Західноукраїнського центру “Жіночі перспективи”:

– Працевлаштуватися жінці після декретної відпустки нині дійсно проблематично. Їй варто відвідати тренінги для підвищення власної самооцінки, оскільки вона не працювала певний час. Така жінка невпевнено почувається в колективі, не може зразу вникнути у сферу подій, які відбуваються. Свого часу центр “Жіночі перспективи” влаштовував такі тренінги для жінок. Також постійно надаємо юридичні консультації, коли до нас звертаються. Ця проблема стоїть на рівні з тою, що працедавці неохоче беруть на роботу молодих жінок, оскільки вони теж можуть піти в декретну відпустку. Хоча ситуація, порівняно із минулими роками, починає налагоджуватися. Проте зараз існує загроза того, що таким працівницям платитимуть меншу заробітну плату. Під час кризової ситуації у країні була тенденція, коли звільняли топ-менеджерів чоловіків, а на їхнє місце запрошували жінок після декретної відпустки і платили на 30% менше, ніж попередньому працівникові.

Львівська пошта, № 8 (1040)

 
Львів відкритий для світуЛьвівська міська рада
© НГО – Портал громадських організацій Львова – NGO. Дизайн та програмування сайту – KUDEST